fonradar

İş Kazasında Hastalık Sebebiyle Rapor Alınmışsa İş Kazası Bildirilir mi?

merhaba arkadaşlar,

14.02.2019 tarihinde firmamızda bir çalışan baygınlık geçirdi bizde hastaneye götürdük doktor rapor verdi ama rapor da hastalık yazıyor ,
ben şimdi bunu resmi iş kazası bildirsem sıkıntı olur mu ?

Baygınlık bir sonuçtur,bayılmanın sebebi nedir?bilmiyoruz,eğer işyerimden kaynaklanan bir sebeple bayılmış ise iş kazası sayılır,iş kazası olarak bildirmeniz de sorun teşkil etmez düşüncesindeyim,bayılan işçi hastaneye gitmiş,muayene olmuş,nasıl olsa tahlil,tetkik,röntgen vs.işlemler olmuştur,buna göre dr.hastalık yazmış ise(ki yazmış)gerek yokta denilebilir,şayet işten işyerinden kaynaklanan bayılma sözkonusu ise kesin iş kazası olarak bildirilmeli.

merhaba arkadaşlar,

14.02.2019 tarihinde firmamızda bir çalışan baygınlık geçirdi bizde hastaneye götürdük doktor rapor verdi ama rapor da hastalık yazıyor ,
ben şimdi bunu resmi iş kazası bildirsem sıkıntı olur mu ?

İş kazasının sisteme düşüp düşmediğini kontrol ettikten sonra bildirim yapmanız daha mantıklı olacaktır. işçi doktora gittiğinde iş kazası beyanıyla tedavi olursa eğer sgk sistemine iş kazası bildirimi düşecektir. sizde 3 gün içerisinde sisteme iş kazasını bildirmeniz gerekmektedir. onun haricinde iş kazası bildirmenizi gerektirecek durum söz konusu değildir. Ama yine de ben bildirim yapmak istiyorum diyorsanız yapabilirsiniz.