fonradar

İş Yeri Adres Değişikliği

son 3 aydır işçi çalıştırmayan işveren ,1 şubat 2014 den itibaren yeni işyerine taşınıyor. Sgk ya adres değişikliği bildirimde bulunmuyor. Aradan bugün itibarıyla 35 gün geçmiş durumda .işveren aynı ilçe içinde adres değiştiriyor. herhangi bir ceza yer mi ?İşveren yeni iş yerine yeni bir eleman alacak .işe giriş bildirgesi adres değişikliği yapıldıktan sonra mı verilmeli nelere dikkat etmeliyiz saygılar

Selamlar
Sgk müdürlüğünün değişmediği durumlarda, adres değişikliğinin süresi dışında yapılan bildirimlerde, herhangi bir cezai duruma rastlamadım.Hakeza bende geçenlerde aynen sizin gibi takribi 35 gün üzerine adres değişikliği bildirdim.Ceza gelme ihtimalini de açıkcası düşünmüyorum,bu konuda da herhangi bir uyarı vs.almadım.
İşe giriş bildirgesini verebilmek için adres değişikliğinin yapılması gerekmez.Netice de sgk numarasında bir değişiklik olmayacağı için girişi yapmalısınız.Zaten işçi çalışmaya başladığı anda girişi yapmış olmalısınız da,doğru olanda budur.
Saygılar

Aynı ilçe içerisinde olduğundan dolayı herhangi bir ceza söz konusu olmaz.Bir süreside yoktur.Bağlı bulunduğunuz SGK'ya bir dilekçe ile adres değişikliği başvurusu yapmanız yeterli.Dilekçe ekine yeni adresi gösteren bir belge ekleyin.Vergi dairesi yoklama fişi veya adres değişikliği yapılmış olan bir vergi levhası olabilir.Siz çalışacak kişinin girişini yapın.Adres değişikliğini beklemenize gerek yok.