İş yerim hakkında..

Ben tam olarak toplam 2 buçuk yıldır bir deri atölyesinde çalışıyorum.ve bu 2 buçuk yıl içinde sadece 21 aylık sigortam var.ve asgari ücretin altında maaş alıyorum bordro vermiyorlar ve mesaiye kaldıgım halde mesai parasıda almıyorum.maaşımı elden alıyorum.iş yerinde 10 kişi var bu bunlardan sadece 6 tanesinin sigortası var.ben bu iş yerini şikayet edebilirmiyim ve hangi sebepleri sunabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

Ynt: İş yerim hakkında..

asgari ücretin altında maaş alyorum diyorsunuz fakat sigortanız 21 aylık ödenmiş o kısmı anlamadım fakat sigortasız ve asgari ücretin altın işçi çalıştırmak bir suçtur hemen maliye ekiplerini arayrak suş duyurusunda bulunabilirsiniz.maliye gereken işlemleri yaparak işyerine ceza verir.ödenmemiş olan sigorta primlerini dava açarak alabilirsiniz.

Ynt: İş yerim hakkında..

santay_8787 ' Alıntı:
Ben tam olarak toplam 2 buçuk yıldır bir deri atölyesinde çalışıyorum.ve bu 2 buçuk yıl içinde sadece 21 aylık sigortam var.ve asgari ücretin altında maaş alıyorum bordro vermiyorlar ve mesaiye kaldıgım halde mesai parasıda almıyorum.maaşımı elden alıyorum.iş yerinde 10 kişi var bu bunlardan sadece 6 tanesinin sigortası var.ben bu iş yerini şikayet edebilirmiyim ve hangi sebepleri sunabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

2,5 yil sigortaliligim var diyorsunuz. 2.5 yil zaten 30 ay eder ve sadece ifadesini kullanarak 21 aylik sigortaligiö var demissiniz. Acikcasi burada bir celiski oldugunu dusunuyorum. Ve oyle ki neden bu sartlar altinda calismaya devam ettiginiz ise bizimle alakasi olmadigi icin deginmiyorum. Siz elbette bizi dinlemek zorunda degilsiniz. Ancak ben bu uslubunuza karsiyim. Madem ki isvereninizle sorununuz var, oncelikle bunu onunla paylasin. Eger bir netice alamazsiniz elbette her zaman icin kanuni haklariniz mevcut. Ama hak arayayim derken de haksiz konuma dusmeyin.