İş yerinden sınav izni alma

Üyelik
27 Mar 2011
Mesajlar
3
merhabalar çalıştığımız kurumda departmanımızın 3 çalışanı var hafta sonu sınavımız olduğu için 3ümüzünde olamayacağı saatler oluşuyor işverenin extra eleman temin etme imkanı var bunu yapıyor fakat ücretini bizim ödememiz şartı ile bu doğrumu ? 1. günü extra bi izin kullanmıyoruz sadece vardiyamıza 2 saatlik bir geçikmeyle geliyoruz ve o gün çalışıyoruz 2. gün ise bizim haftalık tatilimizi o güne verilmesini talp ediyoruz. sınavımız açık öğretim için bu ve diğer sınavlarla ilgili bu sorunumuza yardımcı olursanız hem biz hemde bu gibi sıkıntı yaşayan ve yaşayacak arkadaşlarımıza yardımcı olmuş oluruz :)
 
Üyelik
9 Eyl 2007
Mesajlar
1,454
Ynt: İş yerinden sınav izni alma

Bu tür izinlerde çalışılmayan saatlerin ücreti ödenmez ancak sadece çalışmadığınız süreler ödenmez bunun dışında fazladan kesemez
ayrıca hafta tatili isteğine göre değiştirmek zorunda değildir
 
Üyelik
18 Mar 2010
Mesajlar
370
Konum
İSTANBUL
Ynt: İş yerinden sınav izni alma

Yaptığınız işi belirtmemişsiniz ama muhtemelen haftanın 7 günü çalışan mağaza vb. işinde çalışmaktasınız ve bu yüzden haftalık izniniz hafta içinde. Gün içinde vardiyalı olarak sabah-öğleden sonra girişli olarak çalışmanız muhtemel. Her ne olursa olsun izin gününüz dışında çalışmamanız ücretsiz izin mahiyyetinde değerlendirilir ve en fazla bu zaman diliminde hak etmediğiniz ücretiniz ödenmez, bu zaman diliminde yerinize tahsis edilen farklı personelin ücreti sizden tahsil edilemez. Aksi durum ilgili yasa gereği size tazminat hakkı verir.
 
Üst