fonradar

İşbankası Pos Extrası nı anlaşılabilir buluyor musunuz

Arkadaşlar İşbankası pos hesabını kullanan birkaç müşterimde gerçekten çok büyük sıkıntı çekiyorum. Özellikle gönderdikleri extralar da bazı işlemler birkaç defa yazabiliyorlar. Oysa diğer bankalarla çalışan müşterilerimde bu sıkıntıyı yaşamıyorum. İşbankası genel mrk. bu durumu ilettim ve bana siz muhasebeciler bu sistemi istedi dedi. Siz de bu konuya katılıyorsanız lütfen görüşlerinizi buraya yazın icabında iş bankası yetkililerine de bu forumla belki bu yanlışlığı düzeltir. Ben kendi şahsım adına İş bankası gibi köklü bir bankanın bu sistemini hiç beğenmiyorum.

sayın gülatan,
türkiyenin en büyük özel bankası logolu bu bankanın hiçbirşeyi düzenli değil ki pos exreleri düzenli olsun.cari hesap extreleri de anlaşılır değil; sanırım hala babalarının kağıdı 13*38'e basılıyor; 11*24 değil.

sayın sgulatan,

bizde işbankası ile çalışıyoruz. extre aylık olarak geliyor. bizim pos'larımız 1 iş günü sonra geçtiği için sorun olmuyor. sanırım sizin mükelleflerinizin pos'ları değişik tarih aralığında hesaba geçiyor. çünkü bizimde eskiden öyleydi ve işlemleri ayıklamak sorun oluyordu. bu yüzden günlük hesaba geçiriyoruz.
Birde ibrahimb beyin söylediğine gelince; günlük normak hesap extreleri gayet anlaşılır. Biz YKB, İşbanksı ve Halkbank'la çalışıyoruz. Her üç bankada (ki YKB özel) extreleri hemen hemen aynı. yani çokta haksızlık etmeyelim değilmi :)

selam

ben bir yozgatta ki büyük bir şirketin muhasebe sorumlusuyum dört tane iş bankası post hesabımız var hesapların normal ekstralarında komisyonlar gözükmüyor zaten bir sıktıntı unsuru post ekstraları ise resmi kayıtları belgelendirmek için kullanmak istiyorum ama çok karışık geldi çözemedim. işbankasının merkeziyle görüştüm bir çözüm bulamadılar bence işbankası diğer bankalar gibi hesabımızda ki bütün hareketleri hesap ekstrasında göstermeli

İşb.Pos Ekstreleri

İyi günler, Aynı sorunla bizde karşı karşıyayız. İşbankasından gelen dökümler ile Satış Belgelerini karşılaştırıyoruz ilk bakışta zaten insanın kafası karışıyor. Bulmaca gibi bu bunun, şu onun belki şu da şunundur gibi bence işbankası yetkililerinden bir kaçıda bu siteyi ziyaret ediyor ise bu soruna bir çözüm bulmaları lazım. En iyi Pos ekstresi Garanti ve Dışbankın diğer bankaları bilemiyorum İşbankası hariç pardon birde HSBC Bankın var onlarda Dekont şeklinde birşeyler gönderiyorlar ama Ekstre demeye şahit lazım. Buradaki(HSBC) Komisyonlar net değil nasıl giderleştiriyorsunuz? Teşekkürler..

iş bankası ekstraları hakkında

bende katılıyorum arkadaslar eskiden iyi idi ekstralır simdi çözmek mümkün değil hangi muhasebeci istemiste bankanın genel müdürlügünden
biraz ayıp etmis galiba n edersiniz :)

Ynt: İşbankası Pos Extrası nı anlaşılabilir buluyor musunuz

Gerçektende çok karmaşık, hiç anlaşılır değil, kontrol etmeye çalışıyoruz ama önce ektreyi çözmeye çalışıyoruz.
Kafa yoruyor

Siz İş'inkini karmaşık buluyorsanız... YK daha karışık. Hele Ak bazı kesintileri banka hesabından bazılarını pos hs düşüyor.

Garanti en iyisi galiba..

Bu konuda garanti bankası oldukça başarılı, herşey açık ve belli,
İş bankasının dekontları bile konuyu anlamak için 10-15 sn incelemeyi gerektirir.
Genlde kendi sorunları ve sistemlerine çözmeye yönelik tasarlanmış olduklarından, müşterinin istekleri
pek önemsenmiyor sanırım.

SİBEL ' Alıntı:
Bu konuda garanti bankası oldukça başarılı, herşey açık ve belli,
İş bankasının dekontları bile konuyu anlamak için 10-15 sn incelemeyi gerektirir.
Genlde kendi sorunları ve sistemlerine çözmeye yönelik tasarlanmış olduklarından, müşterinin istekleri
pek önemsenmiyor sanırım.

aynen katılıyorum dekontlarında tarihi bulmak bile zamanınızı öldürüyor

Aslında maliye bu olaya el atıp nasıl gider pusulasına şekil şartı getirdi ise bankaların belgelerinede tek tip şekil şartı getirse ne iyi olurdu. Gözlerimiz evrak üzerinde tarih no vs aramak zorunda kalmazdı.

İleride pos cihazları ile yazar kasaları entegre hale getirirlerse belki değişik şekillerden kurtuluruz. Geçen yıl (sanırım iş bankası idi) hesap özetlerinde kullandıkları kısaltmaların (kodların) ne anlama geldiğini sordum, gizli bilgi veremeyiz dedi.

T U R K O ' Alıntı:
Siz İş'inkini karmaşık buluyorsanız... YK daha karışık. Hele Ak bazı kesintileri banka hesabından bazılarını pos hs düşüyor.

Aynen öyle, YK'de türkçe karakterler çıkmıyor, saçma sapan şeyler yazıyor.
Dediğin gibi İş B. en azından karışık, ama YK okunmuyor bile

tüm bankaların raporlamalarında bir standart oluşturulamaz mı ? ::)