İşçi çıkışı ve izin ücreti hk.

Üyelik
11 May 2010
Mesajlar
6
Merhabalar,

Bir konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum, Bir personelimiz kendi isteği ile 31/05/2010 sonu işten ayrılacağını söyledi, ve 2010 yılı için izin parasını istedi, böyle bir şey mümkün mü?

Şimdiden teşekkür ederim.




Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!
 
Üyelik
9 Eyl 2007
Mesajlar
1,454
Ynt: İşçi çıkışı ve izin ücreti hk.

İzni Kullanmadıysa izin hakkı duruyorsa tabiki izin parasını isteyecek
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
877
Konum
Zonculdak
Ynt: İşçi çıkışı ve izin ücreti hk.

4857 sayılı iş kanununun 53. maddesine göre yıllık ücretli izine hak kazanmak için geriye doğru en az bir yıl çalışmış olmak gerekir. Buna göre, yıl içinde ayrılan işçinin izin hakkı bir önceki sene hak edip de kullanmadığı izin ile ilgili olabilir. Yani 2010 senesine ait çalışmaları için izin hak edilmemiştir. Dolayısıyla izin ücreti de verilmez.
 
Üst