fonradar

İşçilikten İstifa Ettikten Sonra Atanmış Olduğum Memurluğa Başlama

Bir kamu kuruşunda memur olarak atanmam uygun görülmüş ve en geç 15 gün içinde işe başlamam gerekir.Sormak istediğim şu: İşçilikten istifa ettikten hemen sonra(mesela aynı gün) göreve başlayabilir miyim?SGK giriş-çıkışları dijital ortamda yapılıyorsa mümkün olması gerekmez mi?

Teşekkür ederim.

Bildiğim aynı gün iki yerde aktif gözükeceğinizden "aynı gün" başlatılmazsınız,ayrıldıktan "bir gün" sonra olabilir(aynı-konumunuzda olan bildiğim kişilerde de böyle oldu)

Bildiğim aynı gün iki yerde aktif gözükeceğinizden "aynı gün" başlatılmazsınız,ayrıldıktan "bir gün" sonra olabilir(aynı-konumunuzda olan bildiğim kişilerde de böyle oldu)

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.Şunu da sormak isterim.Zamandan kazanmak için istifa etmeden önce atanmaya esas evrakları(Adli sicil kaydı, sağlık raporu, nüfus cüzdan sureti, ikametgâh, vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, diplomanın noter tasdikli örneği, askerlik durum belgesi) temin edebilir miyim? Ki bence istifa ile geldiğini sunan birisi,ilişik kesmeyi yeni işveren ibraz ettiği zaman yeni işverenin bu tür nakit ve kağıt israfıyla başbaşa bırakmamalı,hiç çalışmamış biri ile istifa ederek yeni iişe başlayan biri arasında fark gözetmelidir.E-devlet şifresi ile bunların çoğunu temin edebilsek...

-Önceden hazırlık için temin edebilirsiniz tabi.
-Haklısınız ama her bir olayın kendine özgü koşulları sözkonusu bu nedenle çıkış ve giriş işlemlerinde bu durumlar gözetilmeli
Kolay gelsin

Konu ile ilgili olması açısından başka bir soru daha sormak istiyorum. Uzun süredir 4857 sayılı işkanununa bağlı kadrolu işçi olarak çalışıyordum.11 Şubat itibariyle memurluğa atandım ve sgk girişim yapıldı. Bundan 8 ay önce bizim hanım memur oldu.Başladığı kurum,çocuk yardımını onun üzerine yazdı diye biliyorum.Bu durumda

a."Eşlerin ikisi de çalıştığı zaman çocuk biri üzerinden yardım alır ve bunlar eş yardımı da almazlar" diye biliyorum. Benim önceki çalışmam işçi statüsünde olduğundan ve 657 ye bağlı olmadığımdan ona bu yardım yazılmış olabilir mi?

b.İşe başladığım zaman kurum, benden sağlık güvencesinin hangimiz adına kayıtlı olduğunu tespit etmek için ilgili kuruma gönderdi.Ancak kendileri sgk girişi yapıldıktan sonra çocuk sağlık güvencesinin otomoatik olarak babaya yönlendirildiğini ifade ettiler.Bu bilgiler doğruysa aile yardımının da babayayönlendirilmesi gerekmez mi?

Son düzenleme: