İşçiye Altın Dağıtımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gulcan

Katkı Sunan Üye
Merhaba öncelikle herkese kolay gelsin benim bir sorum olacaktı bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olurlarsa sevinirim.Mükelleflerimizden biri yılbaşı ve bayramın birleşmesi nedeniyle işçilerine küçük altın alıp dağıtıyor bununla ilgili bodroda nasıl bir işlem yapmam gerekir buna karşılık kuyumcudan fatura almış bu faturanın muhasebe kaydını ne şekilde yapmam gerek yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: İşçiye altın dağıtımı

öncelikle hediye aldığı için giderleştiremez

689 b

100 a

yapacağın kayıt budur

altınlar bordroda falan gösterilmez her hangi bi vergiye tabii olduğu düşüncesi içerisinde değilim

Peki çalışana temin etmiş olduğunuz bir menfaat değilmidir altın.?

açıkcası ben çalışana verilen bir menfaat olarak düşünmüştüm o nedenden dolayı bodroda ek ödemeler veya ek ücretler şeklinde göstermek gerektiği kanısındaydım fakat herhangi bir dayanagım olmadığı için ikilemde kaldım

mrt_aydin "altınlar bordroda falan gösterilmez her hangi bi vergiye tabii olduğu düşüncesi içerisinde değilim." demişsiniz. madem öyle maaşlarıda altın olarak verelim toptan vergiden yırtalım ne dersiniz? ;D

Valla güzel öneri. Hem enflasyonun etkilerini de gidermiş oluruz. Böylelikle yastık altları daha çok dolar. :-* :-* :-*

nane ' Alıntı:
mrt_aydin "altınlar bordroda falan gösterilmez her hangi bi vergiye tabii olduğu düşüncesi içerisinde değilim." demişsiniz. madem öyle maaşlarıda altın olarak verelim toptan vergiden yırtalım ne dersiniz? ;D

;D ;D ;D ;D ;D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...