İşçiye Hazırlanan Tutanaklar

mrh işçilere hazırlanan tutanaklarla ilgili bi sorum olcak
işçiye hazırlanan tutanaklarda örneğin verilen görevi yerine getirmeme gibi benim sormak istediğim tutanak hazırlayan nasıl bi yol çizmeli 1.tutanak hazırlndı sonra düzelmedi personel nasıl bir yol çizmeli bidiğim kadarı 3.tutanakta ihtar yoluyla gönderiliyormuş eksik biliyorum yardımcı olurmusuz..saygılar,

Ynt: İşçiye Hazırlanan Tutanaklar

...
tutanak hazırlayan nasıl bi yol çizmeli 1.tutanak hazırlndı sonra düzelmedi personel nasıl bir yol çizmeli
...

personel mi düzelmedi yoksa personel nasıl bir yol çizmeli mi? Cümlede uygun bir yere virgül koymanız dileklerimle.

Eğer işveren açısından soruyorsanız cümle o şekilde gelişiyor; işçiden savunma alın. Tutanak tek başına yeterli olmayabilir.

işveren açısından soruyorum.çalışıtığım şirkete personellerimizden biri işverene karşı gelip görevini ihmal etti bende 1. tutanak hazırladım ve halen personel görevini ihmal etmeye devam ediyor.
işveren nasıl bi yol çizmeli ve ne yapmamız geriyor?
saygılar....

Çalışana yazılı ihtar da bulunun.İhtar da tercihen çalışanın birlikte çalıştığı iki işçinin şahitliğini belirtin.Çalışanın savunmasını alın.
Tekrarında sözleşmesini feshedebilirsiniz 25/II ye göre.
Sonra da bir avukat edinin,muhtemelen çalışan dava açacaktır.Bu durumda bahsettiğiniz sebebi ıspatlamanız gerekecektir.