fonradar

İşe devam etmeyen işçi

mavisakal_79

Katkı Sunan Üye
selam üstadlar.
benim sorunum 21 haziran tarihinde çalışanlarımızdan biri oğlu kaza geçirdi diye izin istedi. yıllık izne hakkazanamadığı için ücretsiz izne ayrıldı. ama ben nasılsa gelecek diye izin kağıdını imzalatmadım. sonra ayın ilk günü çalışmaya geleceğini söylemiş arkadaşlarımıza. fakat gelmedi. patronum işçiyi işten çıkartma kararı aldı. bizim bir çalışanımız adama baya çıkışmış gelmeme konusunda. yani firmaya gelip imza atması da şüpeli bi yerde. 1 temmuz tarihli çıkış vermek istiyorum. hazıranda gelmediği 10 gün için puantaj hazırlasam adamın imzası yok. izne ayrıldım diye yazı almak istesem adamın gelip gelmeyeceği belli değil.ben şimdi nasıl bir işlem yapayım

Ynt: İşe devam etmeyen işçi

Noter kanalıyla aşağıdaki gibi ihtar çekmeniz gerekmekte;
İ H T A R N A M E

Sayın :
Doğum Tarihi ve Yeri :
Baba Adı :
SSK Sigorta Sicil No :
T.C Kimlik No :
Adres :

??...........................???......... adresinde kurulu ......................... ünvanlı işyerimizde ...????............ görevinde çalışmaktasınız.

...../...../?.., ?../?./.... ve ?../...../?... tarihlerinde amirlerinizden herhangi bir izin almaksızın veya amirlerinize bilgi vermeksizin işe gelmediğiniz tespit edilmiştir. Hakkınızda yapılacak işlemlere esas olmak üzere;
? Sağlık mazeretinizin olması halinde hastaneden alacağınız bir belgenin,
? İş gelmenizi önleyecek haklı bir sebebin olması halinde bunu belgeleyecek resmi bir evrakın,
3 gün içinde ...........???....??........ Şti?ne ibrazını, aksi takdirde, kabul edilebilir bir mazeretle işe gelmediğinizin anlaşılması halinde iş akdinizin 4857 sayılı İş Kanununun 25-II (g) bendine göre bildirimsiz ve tazminatsız olarak fesh edileceği hususunda bilginizi rica ederim.

Sayın Noter;
Üç nüshadan ibaret iş bu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, bir nüshasının da tebliğ şerhini havi olarak tarafımıza iadesini rica ederiz.

Ynt: İşe devam etmeyen işçi

merhaba,

gelmediği günlere devamsızlık tutanağı düzenleyebilirsiniz ihtarname sonrasında 3 iş günü sonrasında da iş çıkışını yapabilirsiniz o günler için de devamsızlık tutun bence :-\