fonradar

İşe gelmeyen için noter tebligatı

yeni başlayan bir işçim 2 veya 3 gün işe gelmemeye başlıyor sözde bırakmış ne istifasını veriyor ne de gelip evraklarını teslim alıyor haber dahi etmiyor hatta.. ben bu işçi için işe gelmediğine dair tutanak tutuyorum fakat diğer işçilerde uygulandığı gibi noterden tebligat yapmak zorunda mıyım.. bir noter tebligatı 80-90 lira tutmakta ve adam daha çalışmaya başlayalı 2-3 bile olmamış..noterden teblig etmeden işten çıkarırsam ne olur ?

Ynt: işe gelmeyen için noter tebligatı

Tebligatı aps siz gönderirseniz 50 tl civarında diye hatırlıyorum.
2 3 günse gerek yok bence
2 3 haftaysa gerek yok bence
2 3 ay sa gerek olabilir ki bence yok
2 3 yıl ise gerek var

Ynt: İşe gelmeyen için noter tebligatı

sözleşme yapmadınız mı, deneme süresi yokmu

tabiki de sözleşme yapıyoruz..sözleşmemizde de deneme süresi 2 ay olarak belirtiliyor. fakat bu iki ay içinde işe gelmediği taktirde tutanak tutuyoruz noter tebligatı falan baya bir uzuyor iş anlayacağınız. en azndan deneme süresi içindeyken böyle bir zorunluluğum var mı onu merak ediyorum

deneme süresi içinde ihbar önelsiz feshedebilirsiniz. o prosedüre girmenize gerek yok

Sn.turkasia,
ihbar süresine uyma zorunluluğu olmamasına rağmen, deneme süresinde de olsa sözleşme feshinin karşı tarafa yazılı bildirilmesi zorunluluğu vardır değil mi?
Yani noter , ihbar prosedürüne girilmesi daha iyi olacaktır değil mi? :)

keremcem ' Alıntı:
Sn.turkasia,
ihbar süresine uyma zorunluluğu olmamasına rağmen, deneme süresinde de olsa sözleşme feshinin karşı tarafa yazılı bildirilmesi zorunluluğu vardır değil mi?
Yani noter , ihbar prosedürüne girilmesi daha iyi olacaktır değil mi? :)

fesih bildiriminin yapılması elbette daha iyidir usulen böyledir zaten. ama sorun çıkmaz kanaatindeyim o yüzden.