İşe Giriş Mülakat Sorusu ?

tanca

Katkı Sunan Üye
kasadaki fazlalığı eritme yollarını maddeler halinde sıralayınız? iş başvurusu yapan arkadaş çok temiz birisi olduğu için şaşmış kalmış bu soruya evet mantıklı değil ama ülkemizin içinde bulunduğu durum ne yazık ki bu alay etmeden dalga geçmeden mantıklı cevaplarınız varsa alabilirmiyiz teşekkürler?

kasadaki fazlalığı eritme yollarını maddeler halinde sıralayınız? iş başvurusu yapan arkadaş çok temiz birisi olduğu için şaşmış kalmış bu soruya evet mantıklı değil ama ülkemizin içinde bulunduğu durum ne yazık ki bu alay etmeden dalga geçmeden mantıklı cevaplarınız varsa alabilirmiyiz teşekkürler?
Şirket üzerine gayrimenkul alımı yapılabilir.

Sayın tanca

Ben bu soruyu daha önce formda yanıtladım. Bir daha tekrar edeyim

1) Çıkan veya çıkacak olan aflardan faydalanmak ( Bunu geç. İşveren buna soğuk bakar bu arada yakalanacağını düşünür)
2) Bilgin kardeşimin dediği gibi gayrimenkul al, Araç al (Patronun derdi bu değil)
3) Sermaye azalt ( Ya Vergi Çıkarsa bunu da geç)
4) Kar Dağıtımı yap (3'üncü maddede yazdık vergisi var)
5) Parayı çaldırın ( onunda Vergisi var)
6) Ortağa ver (onunda adat faizi var)

Herhalde bu kadar yazdıklarıma göre adam beni işe alır. Hiç eritemezseniz getirin bana borç verin

bu arsa ev bina gayrimenkul araç alımlarında ödemeler banka ile yapılmıyor mu kasa ile ne alakası var onu anlayamadım

Şöyle;
Noter huzurunda yapılan devir,teslimler,tevsik şartı kapsamı dışında tutuluyor ya..Örneğin noterden araç devri aldın,illa parayı bankadan göndermen gerekmez...
Onunla ilgilidir..

Tabiki ispatlayamam,neyle ispatlayacağım.
Yalnız tebliğde kapsamda olmayan tahsilat ve ödemelerde;
...
ç) Tapu sicil müdürlüklerinde gerçekleştirilen işlemler karşılığında yapılan tahsilat ve ödemelerin,
d) Noterlerde gerçekleştirilen işlemler karşılığında yapılan tahsilat ve ödemelerin,
....aracı finansal kurumlar kanalıyla yapılması zorunluluğu bulunmamaktadır.

bundan hareketle yazdım.Yoksa ispat açısından sonuçların ne olacağı sizce de malumdur....

arkadaş ne soruymuş bu, geçen yılda aynı soru vardı forumda.. hep aynı soruyu mu soruyorlar bunlar mülakatta? bu soruyu gören arkadaş o mülakattan arkasına bile bakmadan kaçıp gitsin.. öyle söyleyin.. dalga diyorsun da, acaba sen mi bizimle dalga geçiyorsun ikide bir aynı soruyu sorup? açıkça desene benim kasamda fazla var nasıl eritirim diye