fonradar

İşe Yeni Başlayana Vizite Verilir mi?

serhat durmus

Katkı Sunan Üye
İşye yeni başlayan işçimizin 15 günü var , vizite kağıdı verebilirmiyiz mesela acil hastalansa, faydalanabilirmi sigortasından?

işe yeni başlayana vizite verilirmi?

90 günü doldurmadan saglık hizmetlerinden faydalanamaz.

çok acil bir durum olsa sigortalı ssk hastanesine gitse tedavi olsa bu giderlerini alamz mı?

yani 90 gününü doldurana kadar Allah'a emanet öylemi
yaw ne kadar saçmalık böyle şey olurmu hiç hastalığın ne zaman geleceği belli mi olur. brde bağkurda böyle bir saçmalık var son bir aylık prim borcu olanlarda kesinlikle muayene olamadıkları gibi ilaçta alamıyorlar

Yeni işe başlayanlar hastanede muayene olabiliyor.İlaç alamıyor.Bu uygulama söz konusu ama ameliyat esnasında ne oluyor bilmiyorum.

Ynt: işe yeni başlayana vizite verilirmi?

arkadaşlar aynı şey benim başıma geldi.90 günü tamamlamadan vizite kağıdı verdim.ve bir sorun çıkmadı

Selamlar

Acile gittiğimde ben hiç vizite kağıdı istenmedi.Ama muayaneye gelince iş değişiyor. Yeni yasada 30 gün belirlen süre şu anda 90 gün, ameliyat vb durumlarda 120 gün isteniyor diye biliyorum.

Bu arada ilk işe giriş değil ise son bir yılda bu süreler de varsa kabul ediliyor.

saygıyla

Tabiki verilir.Personel sigartasının yattığından emin olmak için isteyebilir veya başka yerlerde çalışmış ve
89 günlük sigortası olabalir 1 gününüde burdan tamamlayacaktır.Saygılar

Biz bağkurlular ne yapalım.. Sağlık karnesini ancak 8 ay prim ödedikten sonra alabiliyoruz ve hiç borcumuz olmaması lazım..

Merhaba arkadaşlar,

5510 sayılı kanunla bu süre 30 gün'e inecekti.

Sayın fugenc,

8 ayı doldurmak ve prim borcunun olmamasının yanında bir de bağkur karnelerinin vize işkencesi var.

Vergi dairesi onayı, oda kaydı onayı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği.

Daha önceleri de yazıldığı gibi, bu teknoloji içersinde hala kapı kapı daire daire gidip gelmek çok saçma ve gerilik. :mad:

merhaba;
benzer bi konu daha önce aşağıdaki başlıkta açılmış ve görüş bildirilmişti.
http://alomaliye.com/yeniforum/index.php/topic,9276.msg40119.html#msg40119

ancak ben sn smmmkaraman'ın görüşlerine bişeyler eklemek istedim.
"bağkur" adı üstünde bağımsız kuruluş t.c. nin kanunları, bilgi paylaşım sistemleri, teknolojisi .... hiçbiri onları bağlamıyo ve tatmin etmiyor. ssk nın nüfus kağıdına ve sistem kayıtlarına bakarak verdiği sağlık karnesini onlar 4 ayrı kurumdan ( ssk artık rest çektiği için onların verdiği evrağı kendileri yapıyorlar ya neyse ) evrak isteyerek yapıyorlar. neredeyse nüfus kağıdının aslı varken " git fotokopisini çektir getir bu geçerli değil" diyecekler. borcu olana hizmet vermediği, ssk'dan da daha az kişiye hizmet verdiği halde en fazla açık veren sosyal güvenlik kurumu bağkur. şu yeni sosyal güvenlik yasasını en çokta bağkuru ortadan kaldıracağı için beğeniyodum.
inşallah o günleri de görürüz.
kolay gelsin.
iyi çalışmalar.

Ynt: İşe Yeni Başlayana Vizite Verilir mi?

siz 1 günlük işçiye de vizite kağıdı verebilirsiniz ama faydalanabilir mi? verilmez diye birşey yok yani.

acil hastalanırsa direk acile vizite kağıtsız gittiğinde, vizite kağıdı ile ilgili pek sorun çıktığını duymadım şimdiye kadar

normal haller içinse ;

ilk giriş ise (önceden sigortası yok ise) hasta olmayacak kanun böyle.

son bir yıl içerisinde geriye dönük 90 günü farklı işyerlerinden bile olsa tamamlayabiliyorsa faydalanır.

90 gün valla hasta olmucak kardeşim olursa vay haline ;D

Bende sayın üyelere katılıyorum ve 90 günlük süre zarfında sağlıktan faydalanamaz (eğer başka işyerinde primi daha önceden yatmamışsa)