fonradar

İşgöremezlik rapor girişi

03.06.2010 dan 28.07.2010 tarihine kadar ıstırahatlı.

29.07.2010 da kontrol.

Bu kişiyi internetten bildirirken

10 ar günlük giriyoruz.

03.06.2010-12.06.2010

13.06.2010-22.06.2010

?.

?

?

?

? şeklinde mi gireceğiz.

Birde bugün rapor alınalı 12 gün oldu rapor alındıktan sonraki ilk 10 günü takip eden 5 gün içinde bildirim yapıyorduk değil mi?Yani rapor alındıktan 15 gün süre içinde.

Bu gün itibariyle Geç kalmadık değil mi ? Ayrıca 10.gün haftasonuna geldi.

Ynt: işgöremezlik rapor girişi

Tarihler hemen hemen herkesin takıldığı bir konu:
şimdi raporu ekrana girerken Orda
rapor başlama tarihi :........
işe başlama tarihi :........

istiyor sistem;
Eğer Rapor Başlangıç Tarihiniz 03.06.2010 ise

03.06.2010
13.06.2010
//////////////
13.06.2010
23.06.2010

şeklinde ekrana giriş yapacaksınız. rapor bitene kadar 10 günlük bu şekilde giriş yapacaksınız.

2- hayır siz Raporu ekrana giriş yapmak için geç KALMADINIZ. 5 günlük süreyi aşmamışsınız.

Ynt: İşgöremezlik rapor girişi

rapor başlangıç tarihi :03.06.2010
işe başlama tarihi :13.06.2010 (13.06.2010+5 ) 17.06.2010 son 5 günlük süresi

rapor başlangıç tarihi:13.06.2010
işe başlama tarihi :23.06.2010 (23.06.2010+5) 27.06.2010 son 5 günlük süresi

diye rapor bittine kadar 5 günlük süreleride dikkate alınarak devam edilir.

Arkadaşlar
Örneğin 1 ay raporlu bir kişinin bilgilerini rapor elimize geçer geçmez 10 ar günlük girsek ne olur. Sistem müsait bendenedim. Örneğin 07.06.2010-17.06.2010 tarihleri arası raporlu bir kişinin rapor girişini bugün yani 15.06.2010 tarihinde girdim. Sistemde de gözüküyor. Hata yapmamak ve unutmamak adına rapor elimize geçer geçmez ilgili 10 ar günlük süreleri beklemeden yine 10 ar günlük tek seferde girsek ne olur acaba. Herhangi bir problem çıkar mı?

Merak ettim, işçi isgöremezlik parasını 10 ar günde bir alabilmek icin işverene talepte mi bulundu da 10 ar günlük giriyorsunuz sisteme. ?

FATİH PESEN ' Alıntı:
Merak ettim, işçi isgöremezlik parasını 10 ar günde bir alabilmek icin işverene talepte mi bulundu da 10 ar günlük giriyorsunuz sisteme. ?

evet işçi böyle bir talepte bulunmazsa tek seferde girilebilir (raporu henüz bitmemiş biride 10 ar günlük paramı alıcam diye talepte bulunmaz bence)

emansur ' Alıntı:
FATİH PESEN ' Alıntı:

evet işçi böyle bir talepte bulunmazsa tek seferde girilebilir (raporu henüz bitmemiş biride 10 ar günlük paramı alıcam diye talepte bulunmaz bence)

+1
Pendik Sgk ile de görüstüm, Raporlar 10 ar günü gectiginde işcinin talebi yoksa 10 ar günde bir ödensin şeklinde, rapor bitis tarihinden sonra 5 gün icinde bir kerede girilirse sorun olmaz dediler

FATİH PESEN ' Alıntı:
emansur ' Alıntı:
FATİH PESEN ' Alıntı:

+1
Pendik Sgk ile de görüstüm, Raporlar 10 ar günü gectiginde işcinin talebi yoksa 10 ar günde bir ödensin şeklinde, rapor bitis tarihinden sonra 5 gün icinde bir kerede girilirse sorun olmaz dediler

+1

aynı şeyi bağcılar ssk da söyledi

Aynı şey genelgede yazdığı için öyle diyorlar. İlçe ilçe değişmez.

raporun başlangıç tarihin de de giriş yapılabilir.... illa raporun bitmesi gerekmiyor.....

peki 5 iş gününü geçtim 7. iş günündeyim atlamışız bir personeli, bu şartlarda şimdi girse cezası nedir acaba,
acik destek rica ederiz.

ACCO ' Alıntı:
peki 5 iş gününü geçtim 7. iş günündeyim atlamışız bir personeli, bu şartlarda şimdi girse cezası nedir acaba,
acik destek rica ederiz.

girişi yapabilirsiniz, ceza yemezsiniz. sgk sizden yazılı olarak giriş yapmanızı ister ve siz yapmazsanız cezayla karşı karşıya kalırsınız

turkasia ' Alıntı:
ACCO ' Alıntı:
acik destek rica ederiz.

girişi yapabilirsiniz, ceza yemezsiniz. sgk sizden yazılı olarak giriş yapmanızı ister ve siz yapmazsanız cezayla karşı karşıya kalırsınız

emin misiniz, çok muallakta kaldım, asgari ücretin 2 katı cezası var deniyor.

sgk nın 2010/66 nl genelgesini inceleyebilirsiniz. içiniz rahat olsun.

Kurumdan yazı geldikten sonra 5 gün süre başlar

Ben bir şey ekleyeyim..

Nasıl olsa SGK'dan tebligat gelecek deyip.. raporların girişlerini aksatmayın.. 10 günün üzerindeki raporlarda.. SGK herhangi bir tebligat yapmadan ipc kesme hakkını saklı tutuyor.. ;)

arkadaşlar doğum izinlerinde biliyorsunuz raporun bitiş tarihi boş bırakılıyor. bunda giriş süresi nedir acaba?