İşgörmezlik Raporu Sürecinde Çıkış Ve Giriş Yapılması Durumu?

Kolay gelsin arkadaşlar.Sorun şu ki , Kişi 60gün raporlu ve raporunun 30.gününde sözleşme bitimi nedeniyle Toplu işten çıkış yapılıyor ve aynı gün aynı işveren farklı sicil numarasıyla ,çıkışını yaptığı kişilerin yeniden girişini yapıyor.
Örn: 400 kişilik temizlik hizmeti var.Sözleşme bitti ama aynı şirket yeni ihaleyide kazandı ama yeni iş için farklı sicil numarasıyla hizmete başlıyor.Bu yüzden atıyorum bugün 400 kişinin çıkışı yapılıyor ve dosya kapanıyor.Yeni hizmet için aldığı sicil numarasından 400kişinin girişini yeniden yapıyor.

Bu kişilerden biri rapora denk geliyor bu yüzden kişinin raporunun sözleşme bitimine kadar olan kısmını eski sicil numaralı işin e-şifresiyle işgörmezlik sitesine giriş yapsam.sonrada yeni sicil numaralı işin e-şifresinden raporun geri kalan kısmını girsem kişi toplam rapor parasını alabilir mi ? yoksa ssk raporun çıkış yapılan güne kadar olan kısmını öder ? Teşekkürler şimdiden

Raporlu olan bir kişi nasıl işbaşı yapıp çalışmaya başlıyor?

sürekli hizmet olduğu için çıkış giriş yapılmak zorunda kalıyoruz.Çıkıştan sonra giriş yapmadığımızda raporlu kişiyi almadığımız için sorunlar yaşıyoruz.Bu sebepten raporlu göstererek aynı işverenin farklı sicil numarasıyla aynı anda girişi tekrar yapılıyor ki kişi ben raporluyken çıkarıldım demesin diye.Yani bu konuda bir sorun oluşabilir derseniz bi tamamen anlatırsanız çok iyi olur inan içinden çıkamadık

Raporlu kişinin çıkışı yapılmadan önce rapor bitim tarihinden 5 güne kadar geçici iş göremezlik bildiriminin yapılıp, eksik günlerinin tahakkuk ettirilmiş olması lazımdı. Raporlu kişinin maaşı tam olarak mı ödendi, eksik günü bildirildi mi?

sürekli hizmet olduğu için çıkış giriş yapılmak zorunda kalıyoruz.Çıkıştan sonra giriş yapmadığımızda raporlu kişiyi almadığımız için sorunlar yaşıyoruz.Bu sebepten raporlu göstererek aynı işverenin farklı sicil numarasıyla aynı anda girişi tekrar yapılıyor ki kişi ben raporluyken çıkarıldım demesin diye.Yani bu konuda bir sorun oluşabilir derseniz bi tamamen anlatırsanız çok iyi olur inan içinden çıkamadık

Raporlu kişinin çıkışı yapılmadan önce rapor bitim tarihinden 5 güne kadar geçici iş göremezlik bildiriminin yapılıp, eksik günlerinin tahakkuk ettirilmiş olması lazımdı. Raporlu kişinin maaşı tam olarak mı ödendi, eksik günü bildirildi mi?
Raporlu kişinin maaşı ödenmedi çünkü rapor parasını ssk dan kendisi alıyor.Rapor bitim tarihi 29eylül olduğu için şu an zaten bildirim yapamıyorum.

Bu kişilerden biri rapora denk geliyor bu yüzden kişinin raporunun sözleşme bitimine kadar olan kısmını eski sicil numaralı işin e-şifresiyle işgörmezlik sitesine giriş yapsam.sonrada yeni sicil numaralı işin e-şifresinden raporun geri kalan kısmını girsem kişi toplam rapor parasını alabilir mi ?

işlem bu..evet..