İşkazası raporları sonucunda işgöremezlik bildirimi.

fea

21/12/2009 tarihinde kaza geçiren işçinin ek 7 raporu ilgili kurumlara posta ile gönderild. Daha sonra 21.12.2009 - 31.12.2009 arası raporu ek-8 ile postaya verildi.

HAstanenin verdiği ikinci rapordak tarihler aynen şöyle (devam ediyor tabi): 31.12.2009-10.01.2010
3. rapor şöyle : 21.12.2009 dan 21.01.2010 a kadar istirahatli , 21.01.2010 tarihinden itibaren 45 gün daha istirahat.

Ocak ayı için bir tane ek-8 hazırlandı ve postaya verildi. Şubat ve Mart ayları için ileriki günlerde hazırlanacak.

SGK sisteminde henüz işgöremezlik işlemini yapmadığım ve personel de parasını alamadığı için (bitiş tarihine ne yazacağımı bilmediğimden) personelin baskısıyla sgk görevlisiyle görüştüm. Bana söylediği şu: Rapor başlangıç tarihi 21/12/2009 yazacaksın. Bitiş tarihine de -mesela personel ofise nezaman gelecek, diyelim ki 18/02/2010 da gelecek- 18/02/2010 yazacaksın ve internetten doldurduğun vizite kağıdını personele vereceksin. Gelecek para işlemini halledecek.

Bu söylenene göre çalışamazlık girişini hastanenin verdiği rapor tarihlerine göre mi işleyeyim. Yoksa SGK'nın söylediği gibi mi ? Ne tavsiye edersiniz.

Not:Forumda yazılan daha önceki yazıları okudum ama benim sorumu cevaplayacak birşey bulamadığım için bu soruyu yazdım. Moderatörler kızmasın bu konu daha önce yazıldı diye. ;)

Ynt: İşkazası raporları sonucunda işgöremezlik bildirimi.

Bugün itibariyle raporlu personel Beyoğlu SGK ya gidip işlemini aynen oradaki memurun dediği gibi yaptı. Gerekli evrakları da işçiye verdim. Rapor süresi devam ediyor, martta kontrol var. Tekrar rapor uzadığında çalışamazlık girişine işçinin sgk ya gideceği gün yazılıp işçi oraya gönderilecek. İntenetten çalışamazlık ödeneğine baktığımda sisteme girilmiş olduğunu gördüm. İlgilenen arkadaşlara duyurmak istedim.