İSMMMO Hala Biz Karşıyız

mkulte

Katkı Sunan Üye
TURMOB ve İSMMMO hala biz karşıyız desinler dursunlar. 2013 yılı harçları;

1- kamu yararını ilgilendiren kuruluşları denetleyecek denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri: 34.500 TL
2- diğer kuruluşları denetleyecek denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri: 17.250 TL
3- Kamu yararını ilgilendiren kuruluşlarda bağımsız denetim yapacak bağımsız denetim kuruluşlarının Bağımsız Denetim Kuruluşu Belgesi için 5.000 TL
4- diğerleri için 2.500 TL,
5- Bağımsız denetçi yetkilendirme işlemlerinde aşağıda belirlenen tarifeler üzerinden ücret alınmasına,
1
Bağımsız Denetçi Belgesi
250 TL
2
Bağımsız Denetçi Kimliği
150 TL
3
Bağımsız Denetçilik Sınavı Her Bir Alan Ücreti
150 TL

biz parayı sudan topluyoruz zaten... ismmmo ve turmob biz karşıyız desinler dursunlar bakalım....

69 SERİ NO'LU HARÇLAR KANUNU GENEL TEBLİĞİ

XIV- (Ek: 31/5/2012-6322/20 md.)Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsat harçları:
1- Denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri (Her yıl için):
a)Kamu yararını ilgilendiren kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri:
aa) Belgenin verildiği yıl34.500,00
bb) Takip eden yıllarda 11.500 TL’den az olmamak üzere bağımsız denetim faaliyetlerinden elde edilen bir önceki
yıl gayrisafi iş hasılatının
Binde 5,75'i
b) Diğer kuruluşları denetleyecek bağımsız denetim kuruluşları yetkilendirme belgeleri:
aa) Belgenin verildiği yıl17.250,00
bb) Takip eden yıllarda 5.750 TL’den az olmamak üzere bağımsız denetim faaliyetlerinden elde edilen bir önceki
yıl gayrisafi iş hasılatının
Binde 5,75'i
2-Denetim yetkilendirme belgeleri ve müşavirlik ruhsat harçları:
a) Yeminli mali müşavirlik ruhsatı2.070,00
b) Bağımsız denetçi yetkilendirme belgesi1.035,00
c) Serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsatı517,50
Bakanlar Kurulu gayrisafi iş hasılatı üzerinden hesaplanacak harcın oranını binde 2’den az, binde 10’dan çok olmamak üzere yeniden belirlemeye yetkilidir. Bakanlar Kurulu bu yetkisini denetim kuruluşlarının gayrisafi iş hasılatlarına göre farklı oranlar belirleyerek de kullanabilir.

meslek mensubları bu konuları gözardı ediyorlar, hala anlamış değilim..... ismmmo ve turmob hala biz karşıyız diye internet sitelerine yazı yazsınlar...

Karşı olduğunu açıklamasında yanlış bir şey yok belki eksik denilebilir. mücadele edilmeden ne kazanılmış ki. bu bize ait olan bir hakkın elimizden alınması ise bize düşen kurumsal (türmob+odalar) mücadeleyle bunu geri almaktır.

bahsettiginiz mucadele masadan kacarak olmaz. kgk kurumu her duzenleme yaptiginda ismmmo ve turmob karsiyiz demekten baska hicbir sey yapmadi. bende mucadele yapilsin diyorum sadece biz karsiyiz demekle hic birsey olmuyor.

İSMMMO ve TÜRMOB neye karşı yazdıkları ilanı dikkatli okursanız daha iyi anlarsınız. Ağalar demişki harç ve belirli ücretlere bizide ortak edin bizde bu işten parsayı götürelim parayı kamu gözetimi götürmesin bizde ortak olalım demişler adamların hiçbirşeye karşı olduğu yok sadece pastadan dışlandıklarından şikayetçiler o kadar.