fonradar

İSMMMO ilçe toplatıları denetim sürecine girerken kurumsallaşma...

NEŞE79

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar ismmm odası denetim süreci öncesi tüm ilçelerde toplantı yapıyor...Buna katılan arkadaşların konuyla ilgili görüşleri nelerdir...Ben net birşeyler çıkaramadım...Onlarda net değil çünkü 660 sayılı KHK ile ilgili tebliğler yayınlandıkça netleşecek diyorlar...Birde ocak içinde konuyla ilgili eğitimlere başlayacaklarını söylediler...Hiçbir meslekte bu kadar tereddütlük yoktur herhalde....Bazı konular net örneğin bir şirketin denetimini yapan defterini tutamacak, defterini tutan denetimi yapamayacak...Denetim işini yapacakların kim olacağı net değil...Meslek elemanları yapacak deniyor yeterli tecrübe gerekiyor deniyor vs...Bu süreçte biz meslek elemanlarının ne şekilde hareket etmemiz gerekiyor...Örneğin ben bağımlı çalışan biri olarak şirketin denetimini yapamayacağım fakat başka bir firmanın denetimini yapabilecek miyim?

Ynt: İSMMMO ilçe toplatıları denetim sürecine girerken kurumsallaşma...

Bu konular ikincil mezvzuat yayımlanmadan kesinlikle netlik kazanacak konular değil.

Ben kimin ne söylediğine değil, resmi gazetede ne yayımlandığına bakıyorum. Zira süpriz süpriz üstüne