İşsizlik Maaşı Hakkında

arkadaşlar 20137aydan itibaren 2013yılında 64 2014 yılında 167 2015 yılında 360 gun prim var bunun toplamı 591 gun edıyor ocak sonund aişyerinden cıkış verilecek ve 621 gün edecek prim toplamı simdi ögrenmek istedigim son 3 yıl hesabına 2013 yılındakı primlerim dahil oluyor mu olmuyor mu

Merhaba benim bir sorum olucak şehir değişikliği nedeniyle ve işe geliş gidişimin mümkün olmaması dolayısıyla işsizlik maaşı alabilir miyim şimdiden teşekkürler

Peki ben isletmeyi mahkemeye vermistim karar lehime cikti acaba issizlik basvurusunu simdimi yoksa temyize giderse gelincemi yapacagim yardimci olursaniz sewinirim

Sözleşmenize son verileceği yazılı olarak bildirilmişse bildirim tarihinden itibaren 30 gün içinde,
yazılı olarak fesih bildirimi yapılmadan , ihbar süresi uygulanmadan fesih yapılmışsa, fesih tarihinden itibaren 30 gün içinde işkur a işsizlik sigortasından yararlanmak üzere başvurulması gerekir. İhtilaflı durumlarda da aynı şekilde başvuruda bulunulması, açılacak davanın kazanılmasından sonra mahkeme kararıyla birlikte tekrar başvuruda bulunarak ilk başvurunun canlandırılması gerekir.
Feshi öğrendiğiniz tarih itibariyle 30 gün içinde başvursaydınız işsizlik sigortasından yararlanmaya hak kazandığınız süre örneğin 10 ay ise, sizin davanız 10 aydan fazla sürmüşse, ilk fesih tarihi itibariyle hak kazandığınız yararlanma süresi bitmiş olduğunuzdan işsizlik maaşı ödemesi de yapılamaz.
Açtığınız ve lehinize karar çıktı dediğiniz dava konusu işe iade davası ise ve kazandıysanız, yapılan feshin gecersizliği yönünde bir karar olacağından, işsizlik sigortasından zaten herhangi bir ödeme alamazsınız.

Sezonluk calsan turizm personeliyim oteli fazla mesaileri odemedigi icin mahkemeye verdim onlar beni askiya aldi gozukuyor ama ben mahkemeye vererek ciktim 5 ay issiz kaldim mahkeme bitince issizlik basvurusu yalpabilirmiyim

Şimdi ben fazla mesaileri alamadigim icin dava actim sezonluk calisan bir isciyim dava actiktan sonra is kura müracaat ettim dava bitsin bitis kagidini getir basvuru yapalim dediler eger temyize gönderirlerse ne yapacagim

Fazla çalışma ücretlerinizi alamadığınız için sözleşmenizi feshettiniz ve alamadığınız fazla çalışma ücretleri ile kıdem tazminatının ödenmesi için dava açtınız yani.
Temyize giderlerse, temyiz sonrası kararla işkura başvurmanız gerekir.

Ama basvuru yap verirler temyizden kotu bi sonuc cikarsa aldigin parayi faiziyle odersin diyorlar ve eger temyizi beklersen zaman gecer diyorlar