İşsizlik Ödeneği

suankı ısyerımde 250 gun sıgortalıyım son uc yıl bu rakamda dahıl 796 gun sıgortalıyım acaba ıssızlık odenegıne hak sahıbımıyım

Ynt: İşsizlik Ödeneği

Sayın: NECLA_TURHAN07

- Son "3" yılda en az "600" gün İşsizlik Sigortası Primi ödemiş olması,
- Son "120" günde kesintisiz işsizlik sigortası primi ödemiş olması,
- Fesih tarihinden itibaren "30" gün içinde İşkurumu'na yazılı olarak başvurması,
- İşçinin feshi gerektiren bir kusur işlememiş olması,
- İşçinin kendi isteğiyle işten ayrılmamış olması

yukarıdaki durumlarda işsizlik ödeneğine hak kazanılabilmektedir.

Siz şu an:600 gün ile = 6 Ay İşsizlik Ödeneği almaya hak kazanmış sayılırsınız. Tabi yukarıdaki şartlara uyuyorsanız.

ek olarak:
900 gün prim ödemiş olanlara 240 gün,

1080 gün ve daha fazla prim ödemiş olanlara 300 gün, işsizlik ödeneği bağlanır.

Bilginize...

işveren arkadaşlar,
yani ik cılar,
muhasebeciler,

çıkış işlemini yaptığınız, işverenin çıkardığı işçileri 22.maddeden çıkarmayın,işsizlikten yararlanamıyorlar.

Bilgilerinize.

kusura bakmayın ben yanlıs bılgı aksettırdım sızlere suan kı calıstıgım ıs yerıme aıt 215 gun prım odemem var son 3 yıl ıcerısınde ıse bununla bırlıkte toplam 631 gunum oluyor bu durumda ödenekten faydalanabılırmıyım ?? acıl cevap verırsenız sevınırım

Yukarıda.. sorunuzun cevabı verilmiş..bir soru soru soruyorsunuz.. insanlar sizi bilgilendirmek için emek sarfediyor.. siz okumuyor.. ilgilenmiyor.. hala aynı soruyu sormaya devam ediyorsunuz..

İşsizlik ödeneğinden hangi şartlarda faydalanabileceğinizi deniz_keles_03 rumuzlu üye belirtmiş.

Bir zahmet okur musunuz?:)

600 günü geçmişsiniz
120 gün işsizlik yatırılmış
işveren çıkartmış
maddeler çok açık zaten...

yararlanabilirsiniz.

okumamazlık degıl konu sayın arkadasım bır kac kısı aklımı karıstırdı sadece burada kımısı 120 gun dahıl degıldır sureye dıyor du bu bakımdan tekrar teyıt amaclı danısmak ıstedım . ayrıca emek sarf eden arkadaslarıma cok tsk ederım ama bu sekılde ters cıkmanız ıse hıc hos degıl cevap yazmak ıstemıyor ısenız hıcbırsey yazmayın bakınız dıger arkadasımız sızden sonra ne kadar gusel ıfade etmıs . acık ve net .... ıyı gunler dılerım

Ben sizi terslemedim..sadece cevabı verilen bir sorunun tekrardan sorulmasından yada sıkıntımı belirttim..

Her neyse.. aydınlandıylanız sorun yok..

Ama siz aynı soruyu bir daha soracak olursanız.. bilgim dahilinde bu sefer ben yanıtlamak isterim..:)

İyi günler..

tesekkurederım ama aynı soruyla karsınıza cıkmak ıstemem gercı umarım farklı konularda bılgı alısverısı yaparız ıyı gunler