fonradar

İstanbul'da Yüksek Lisans Yapmak

İstanbul'da Yüksek Lisans Muhasebe-Finans alanında nerede yapılmalı? İyi bir egitim,İngilizce de olabilir. veya Yüksek Lisans tarzı yi bir muhasebe-finans egitimi nerede alabiliriz? Kendimizi geliştirebilecegimiz 10-15 bin YTL'ye kadar Muhasebe-finans-İngilzice-bilgisayar tarzı Yüksek Lisans veya benzeri egitim için önerileriniz var mı?

Ynt: İstanbul'da Yüksek Lisans Yapmak

kesinlikle büyük hayaller kurma iş işyerinde öğrenilir ben muhasebe ve denetim üzerine istanbul ticarette yüksek lisans yaptım hocalar hiç bir şey anlatmadı anca bize sunum hazırlatıyorlardı dersler akşam oluyor hocalar yorgun oluyor size de araştırmacı olacaksınız diye gaz verip bol bol ders anlattırıp sunum yaptırıyorlar helede parti başkanı eski ekonomi bakanı ymm masum türker derse girerse bol bol uyursun çok zor hayallerini gerçekleştirmen ama genede gitmek görmek yapmak lazım eğer faydalı bir yer bukursan bana da söyle ben çok araştırdım bulamadım

Yükseklisans olur veya ciddi bir muhasebe-finans tarzı egitim veren bir kurum da olabilir vb.

yüksek lisans bir uzmanlaşma programıdır, eğitim kurumu gibi sıfırdan bir bilgi öğretmesi beklenmemelidir.

Muhasebe geniş bir bilim dalı, hitap ettiği alanlardan birinde uzmanlaşmak adına akademik eğitim faydalı olacaktır.

Eğer akademik bir kariyer hedefiniz yoksa, 3-5 yıl mesleki tecrübe edinip, hangi alanda kendinizi uzmanlaştırmak istediğinize karar verin ve bence yüksek lisansı yapın, böylesi daha çok içinize sinecektir.

ben 2004 yılı lisans mezunuyum, 2009 yılında SMMM belgemi aldım ve 2010 yılında istanbul üniversitesi işletme iktisadı enstitüsünde Muhasebe-Denetim Tezsiz yüksek lisansı yaptım.

Marmara ve İstanbul üniversitelerini öneririm, Ticaret üniversitesi +5000 TL kadar daha pahalıydı benim dönemimde, bu üçünden başka bakma derim..

şimdiden hayırlısı olsun..