fonradar

İsteğe Bağlı (Bağ-kur) Öğrenmem Gerekiyor"

4 Ekimde ilk defa başvurduğum isteğe bağlı sigortada isteğe bağlı giriş bildirgemi ssk ya verdim ve başvurdum, oradaki memur isteğe bağlı sigortamla yani bağkurumla 5 kasımdan itibaren sağlıktan yararlanabileceğimi söledi fakat şu an bağkur no sorgulaması veya bağkur müstehaklık sorgulaması yaptığımda kayıt bulunamadı diyor.. sorun sizce nedir ya da bi sorun varmıdır anlayamadım, çünkü bi an önce yararlanmam gerekiyo bu sağlıktan.. yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.. Teşekkürler..

Ynt: İsteğe Bağlı (Bağ-kur) Öğrenmem Gerekiyor"

sgk gidip sağlık için aktivasyon işlemi yaptırmalısınız.

Teşekkürler, peki bu aktivasyonu yaptırdıktan hemen sonra sağlıktan yararlabilirmiyim yoksa bu işlemden sonra belirli bir süre beklemek gerekiyor mu?

İlk kayıttan sonra 30 günlük prim ödemeniz halinde aktivasyon yaparlar ve anında sağlıktan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Teşekkürler, peki öğrenmek istediğim son 2 şey var:

1. Prim yatmadan aktivasyon yapılamıyor mu?
2. Bankaya primimi yatırmaya gittiğimde benden bağ-kur no istediler yatırabilmem için fakat ssk ya sorduğumdada bağ-kur no"mun 1 haftaya kadar posta ile eve geleceğeni söledi bu prosedür bölemidir?

Bu aktivasyonu hastaneler görebiliyor.Biz net üzerinden görebilirmiyiz.

Ayrıca bana da 1 ay sonra sağlık karnesi çıkarılır dediler aktivasyon için bizim gitmemiz şart mı.

T U R K O ' Alıntı:
İlk kayıttan sonra 30 günlük prim ödemeniz halinde aktivasyon yaparlar ve anında sağlıktan yararlanmaya başlayabilirsiniz.
Teşekkürler, peki öğrenmek istediğim son 2 şey var:

1. Prim yatmadan aktivasyon yapılamıyor mu?
2. Bankaya primimi yatırmaya gittiğimde benden bağ-kur no istediler yatırabilmem için fakat ssk ya sorduğumdada bağ-kur no"mun 1 haftaya kadar posta ile eve geleceğeni söledi bu prosedür bölemidir?

cevap bekliyorum arkadaşlar son 2 soruma, acil olmasa sabrederdim kusura bakmayın:)