fonradar

İşten ayrılan işçi ek bildirgeye imza atmıyor

8 ay boyunca sigortasız olarak çalışan işçi işten ayrıldı. geçmişe yönelik olarak ek bildirge vererek sigorta yaptırmak istiyoruz. ancak ayrılmış olan işçi işe giriş bildirgesini imzalamak istemiyor. ek bildirgeyi internetten veremediğimiz için imza almak zorundayız. ne yapabiliriz? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Kemal Uluagac

Ynt: İşten ayrılan işçi ek bildirgeye imza atmıyor

işe giriş bildirgesi geriye dönük internetten yapılıyor
ek prim bildirgeleride isterse imzalamasın siz doğru olanı yapıyorsunuz

söz konusu kişi daha önce ssk dan emekli olmuş bir kişi. bu kişi için de işe giriş bildirgesini internetten geriye dönük olarak yapabilir miyim? bana internetten yapamazsın dedikleri için o kişiye ulaşmaya çalışıp işe giriş bildirgesi için imza almaya çalışıyorum hala. gerçekten çok büyük sıkıntadayız.

29/06/2005 tarihli "Sigortalı Tekrar İşe Giriş Bildirgelerinin İnternet Ortamında Alınması" adlı bir genelge buldum. bu genelgede "Söz konusu uygulama, yasal süresi içinde verilecek olan tekrar işe giriş bildirgelerini kapsadığından, yasal süresi geçirilen tekrar sigortalı işe giriş bildirgeleri internet ortamında alınmayacak ve işverenlerce Kuruma kağıt ortamında verilecektir." diyor.
Sayı : B.13.1.SSK.0.07.00.00.IX.031-516684
Bu acaba eski bir genelge mi? fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

O mazide kaldı. SGK sitesine girip bakmalısın.

sayın TURKO bulamıyorum. saatlerdir sgk sitesinde arıyorum ama farklı birşey bulamadım. bildiğiniz bir link var ise çok sevinirim.