fonradar

İşten ayrılış bildirgesin de yanlış kod.?

Merhaba,

04.04.2007 tarihinde çalışmaya başladığım işyerinden 03.08.2010 tarihinde 'işçinin haklı nedenle iş akdini feshi' maddesine dayanarak ayrıldım. Yasal süre olan 6 gün içerisinde de noterden bu konuda ihtarname gönderdim. Gerekçem iş ortamında patronun bana birkaç kere tokat atmasıdır. Bu konuda 03.08.2010 tarihinde karakola şikayette bulundum ve hastaneden de darp raporu aldım.
06.08.2010 tarihinde bendeki şirket eşyalarını teslim etmek ve kendi şahsi eşyalarımı almak üzere şirkete gittim. O gün bana maaşımın kalan kısmı şirket müdürü tarafından ödendi. İstifa mektubu yazmam istendi, ben yanlış birşey yapmamak adına mektup yazmadım. İşsizlik sigortası almak istediğimi bu konuda çıkışımın gereğince yapılmasını istediğimi söyledim.
İşveren bana tazminat ödememek adına işten ayrılış bildirgesinde ayrılış kodu olarak 29 yazmış, gerekçesi aldığım darp sonrası 2 gün işe gelmememmiş, kaldı ki yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı benim zaten işe devam etmem mümkün değildi.Çıkışımı ise 06.08.2010 tarihi olarak yazmış.Bu beyan doğru değildir.Mağduriyetimi nasıl giderebilirim. Bu bildirgedeki kodun 10 gün içerisinde değişmesi gerekiyormuş. Bu konuda ne yapabilirim?
İşveren tazminat ödemek istemediğini şirketin durumunun müsait olmadığını, anlaşıp alacağım almadığına dair imza atarsam gerekli düzeltmeyi yapacağını söylüyor....Hakkım varsa kaybolmasını istemiyorum.Lütfen yardımcı olun.Teşekkürler.

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: İşten ayrılış bildirgesin de yanlış kod.?

Böyle konularda yani işveren isterse işçiyi yaralar ama inkar edebilir
böyle durumlarda yetkili yer iş mahkemesidir önce noterden ihtar çekin 2 gün içinde ödenmezse iş mahkemesine gideceğini tazminat dışında avukat ve mahkeme masraflarınında ödeneceğini bildirin %99 kazanırsınız
mahkemeyi kazandığınız takdirde de çıkış kodu düzeltilir ve işsizlik alabilirsiniz
veya bunlardan önce sgk ya bir başvurun pek işe yaramaz ama deneyin