İşten Ayrılma Bildirgesinde Sorun Yaşayanlar İçin

dogan76

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar

İşten ayrılma bildirgesinde Prime esas kazanç bölümüne ondalıklı sayılar yerine yuvarlama yaparak tam sayı yazarsanız kabul ediyor ya da ondalıklı sayı kullanacaksanız virgül yerine nokta kullanın.

Ynt: İşten Ayrılma Bildirgesinde Sorun Yaşayanlar İçin

işten cıkıs bildirgesinde alt alta 2 ay var EYLÜL VE EKİM Yazılmıs cıkıs tarihini bildirmek icin.. neden 2 ayrı tarih kısmı var bilen varmı acaba?

Mesela 28.09.2008 tarihinde çıkan birini 08.10.2008 tarihine kadar çıkış bildirimini yapman gerekiyor.
8.10.2008 tarihinde 28.09.2008 tarihinde çıkan işçinin bildirimini yapabileceğin gibi örnek 05.10.2008 tarihinde çıkan birinin bildiriminide yapabilirsin.

Aynı e-bildirgede şuanda 9. ve 10. ayın bildirgelerini verebildiğimiz gibi.Aynı mantık.

sevgili üstadım

ben yine niye iki tarih olduğunu anlamadım
eğer birinde çıkış tarihi birinde bildirim tarihi yazsaydı sizin dediğiniz aklıma yatıyordu
mesela ilk bölümde eylül yazıyor yanında çıkış tarıhi var ikinci bölümde ekim ayı var onunda yanında çıkış yazıyor
çalışana ekim ayında çıkış verildi eylül ayını doldurmak gerekmeyecek ozaman

zindan arkadaşım sen öyle olduğuna eminmisin, 9.ayın çıkışlarını çıkış bildirimi ile bildirmemize gerek yok diye düşünüyorum, çünkü tebliğ 01.10.2008 de çıktı bundan sonra giren çıkanları bildirmemiz gerekmez mi , yani yürürlülk bügün le başlıyor ve 01.10.2008 de çıkan varsa bügün çıkış bildirgesini vererek başlıyor iye düşünüyorum. eğer 9.ayın çıkışlarını kapsasa idi, mesala 9.ayın muhtelif günlerinde işten çıkan işçiler var ondan dolayı prim bildirgeleri şu ana kadar vermemiz gerekiyordu

Bende sizlerle aynı görüşteyim yasa 1.10.2008 den itibaren yürürlüğe giriyor. Böyle bir şey yapmaları saçma. Henüz Eylül bildirgesini vermeyenler mesela 01.09.2008 tarihindeki çıkış yapamayacak mı. Bu işte bir karışıklık var bence.

bende işten çıkış bildirimlerinin 01.10.08 den sonra gerçekleşen çıkışlar için olduğunu düşünüyorum.

Bu bildirim aynı zamanda eski hesap fişi niyetine de kullanılacak. Ayrıca kamuda çalışanları da göz ardı etmeyin. Diyelimki çalışan 1/11 çıktı, henüz 10 ay bildirimi verilmedi 10 ve 11 ay bilgileri yazılmalı.

ZİNDAN ' Alıntı:
Mesela 28.09.2008 tarihinde çıkan birini 08.10.2008 tarihine kadar çıkış bildirimini yapman gerekiyor.
8.10.2008 tarihinde 28.09.2008 tarihinde çıkan işçinin bildirimini yapabileceğin gibi örnek 05.10.2008 tarihinde çıkan birinin bildiriminide yapabilirsin.

Aynı e-bildirgede şuanda 9. ve 10. ayın bildirgelerini verebildiğimiz gibi.Aynı mantık.

Sayın Zindan, daha once bir yerdede bu konu gecmisti benım tarafımdan,, eger isci 5 eylülde cıksaydı işten ne olacaktı ? diye sordu bana bir arkadas.... mantıklı.... cunkü bendede 28 eylül cıkıslar vardı. o yüzden vermedim bende.. + 8 ekimde hala cıkıs yapılamıyordu e bildirgede.. daha dün yeni yeni aktif oldu.. sonuc olarak EYLÜL ayında yapılan cıkıslar işten cıkıs bildirgesiyle bildirilmeyecek. Bildirimler 1 EKİM tarihinden itibaren cıkıslarda verilecek.

Arkadaşlar eylül çıkışlarının bildirilmediğini biliyorum/haklısınız/sorun orada değil zaten.
Ben sadece anlatmak için örnek verdim.
Aralık2008/Ocak2009 diye düşünün o zaman.