İşten cıkarıldım ve maasımı alamıyorum

merhaba arkadaslar ben bı sırkette soforsluk yapıyordum apandıstden dolayı bır gece hastanede yattım ve ertesıı gun ıse gıttıgımde ısten cıkarıldıgımı ogrendım. ve benden arabada olusan masrafları kestıklerını soyleyerek maas vermedıler. calısma surem ıkı ay ve benım arabamda olusan masraflar kıs sartlarından ve ıs kosullarından olusan bı masraf. dagın basına karda kısta cıkıorduk araba takla acsa tum masrafı ben mı odemek zorundaydım. işe baslarken sozlesmemız yoktu ve sımdı sıgortamı kesmısler ve maasımı vermedıler. cıkıs ıcın ımza atmadım calısma bakanlıgına dılekce yazdım aranmıslar bundan sonra ne yapmalıyım

Ynt: İşten cıkarıldım ve maasımı alamıyorum

kaanturk ' Alıntı:
-ben bı sırkette soforsluk yapıyordum
-apandıstden dolayı bır gece hastanede yattım ve ertesıı gun ıse gıttıgımde ısten cıkarıldıgımı ogrendım.(devamsızlık nedeni belli,belgende var bu noktada sorununnuz yok.- benden arabada olusan masrafları kestıklerını soyleyerek maas vermedıler.(kusurunuzdan kaynaklanmayan ve size bildirilmeyen masrafdan sorumlu tutulamazsınız,tespit gerekir,buda kolay değil,bu nedene dayalı olarak maaş-ücret ödenmemesi olamaz.
- calısma surem ıkı ay(deneme süresi bitimi çıkarmışlardır diyecem ama sözleşmeniz yok,deneme süresi belirlenmemiş,ayrıca büyük ihtimalle çalışma koşullarını gösteren belgede vermemişlerdir. ve benım arabamda olusan masraflar kıs sartlarından ve ıs kosullarından olusan bı masraf. dagın basına karda kısta cıkıorduk araba takla acsa tum masrafı ben mı odemek zorundaydım.(kusur durumuna bağlı,ama bu şekilde yapılamaz)
-işe baslarken sozlesmemız yoktu ve sımdı sıgortamı kesmısler(tabiki çıkış verdikleri için. ve maasımı vermedıler.(masrafllara ilişkin tespit yapmadan maaşı vermemezlik olamaz,ücret kesintis başka konu,zararın tazmini ayrı bir konu,objektif olarak ortaya konması gerekir
- cıkıs ıcın ımza atmadım (iyi yapmışsın-calısma bakanlıgına dılekce yazdım aranmıslar bundan sonra ne yapmalıyım(sn.müfettiş tekrar sizinde bilginize başvurabilir,gerek yok ise inceleme sonucunu hem siz hemde işyerine bildirecek.
İnceleme sonucuna göre hareket etmeniz uygun olacak