fonradar

İşten Çıkış Tarihi - Aylık SSK Bildirgesi

Merhaba,

31.10.2007 tarihinde işten ayrılan bir personelin çıkış tarihini e-bildirgeye yazmayı unutmuşum. Tam ay çalıştığı için de herhangi bir uyarıyla karşılaşmadan e-bildirge kabul oldu. 10 ayın e-bildirgesinde tüm bilgiler doğru sadece çıkış tarihi yazılmamış. Nasıl düzeltme yoluna gitmem gerekir.

11. ayın e-bildirgesini yaparken durumu farkettim. Henüz 11. ayın e-bildirgesini vermedim.

Teşekkürler,

Ynt: İşten Çıkış Tarihi - Aylık SSK Bildirgesi

Merhaba naci,
Kasım Ayı SSK Beyannamesini yaparken 1 gün çalışmış gibi gösterin ve çıkış tarihini 01/11/2007 olarak yazın. Bence en sorunsuz yol bu.

mes_ar ' Alıntı:
Merhaba naci,
Kasım Ayı SSK Beyannamesini yaparken 1 gün çalışmış gibi gösterin ve çıkış tarihini 01/11/2007 olarak yazın. Bence en sorunsuz yol bu.

Merhaba ;

Çıkış nedenini bilmiyorum gerçi ama ,eğer çıkış tarihini 01.11.07 yapar iseniz ;

1- Çıkış tarihini takip eden 15 gün içerisinde İŞKUR'a bildirim,

2- Yine çıkış tarihini takip eden ayın 15 ne kadar Çalışma Bakanlığı'na bildirimleri ,

konularında ne düşünüyorsunuz ?

Bence de işin doğrusunu yapmak gerek. Yani ek bildirge ile işten çıkış tarihini bildirin.

İster iseniz ek bildirge verebilirsiniz. Gün ve ödenecek primde değişiklik olmayacağı için ipc kesilmez. Dilekçe ilede sorunu çözebilirsiniz. SSK Md görüşerek bilgi alınız.

Merhaba,

Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Sorunu paylaştığım gibi çözümü de paylaşmak istiyorum. Sigorta müdürlüğüyle görüştüm, herhangi bir idari para cezası gerektirmediğini öğrendim. Bir dilekçeyle durumu çözüme kavuşturdum.