fonradar

İşten Çıkış Tarihi Hakkında Bir Soru

Herkese iyi günler benim bi şirkette İşe giriş Tarihim 29.08.2012 çıkış tarihim ise 26.09.2012. Ancak sgk sorgulama ekranına baktığımda ağustos ayına ait yatan prim 3 gün eylül ayına ait yatan prim 31 gün gözüküyor. Sgkya gittiğimde iş yeri ile görüşmem söylendi. İs yerine gittiğimde kendi ekranindan sgkya bağlı olduğu sisteme bağlandı ve çıkışımı yaptığı gözüküyor.Bu durumda ben ne yapmaliyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler tekrardan iyi günler.

çıkış bildirgenizi vermiş olabilir fakat prim bildirgesinde hatalı bildirdiyse ki öyle görünüyor bildirgeyi düzeltmesi lazım muhasebeciye bildirgeyi nasıl vermiş hizmet listesinden bir örnek isteyin orda görürsünüz herşeyi

Herkese iyi günler benim bi şirkette İşe giriş Tarihim 29.08.2012 çıkış tarihim ise 26.09.2012. Ancak sgk sorgulama ekranına baktığımda ağustos ayına ait yatan prim 3 gün eylül ayına ait yatan prim 31 gün gözüküyor. Sgkya gittiğimde iş yeri ile görüşmem söylendi. İs yerine gittiğimde kendi ekranindan sgkya bağlı olduğu sisteme bağlandı ve çıkışımı yaptığı gözüküyor.Bu durumda ben ne yapmaliyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler tekrardan iyi günler.

neden fazla göstermişler,bunumu soruyorsunuz ?

Anladığıma göre işvereniniz sizi çıkış bildirgesi ile 26/09/2013 tarihinde çıkarmış fakat aylık bildirgeyi yaparken bunu unutmuş ve tam göstermiş. Fakat anlamadığım husus, eylülde sizi nasıl 31 gün gösterdiği...

çıkış bildirgenizi vermiş olabilir fakat prim bildirgesinde hatalı bildirdiyse ki öyle görünüyor bildirgeyi düzeltmesi lazım muhasebeciye bildirgeyi nasıl vermiş hizmet listesinden bir örnek isteyin orda görürsünüz herşeyi
neden fazla göstermişler,bunumu soruyorsunuz ?
Anladığıma göre işvereniniz sizi çıkış bildirgesi ile 26/09/2013 tarihinde çıkarmış fakat aylık bildirgeyi yaparken bunu unutmuş ve tam göstermiş. Fakat anlamadığım husus, eylülde sizi nasıl 31 gün gösterdiği...
31 gün SGK da olanaksızdır. Zaten bunu sistemin kabul etmemesi gerekirdi.

sayın ismailgabakci; bildirgeyi düzeltmesi gereken şirket değil mi? yanlarında gittiğimde ne demeliyim.
sayın aşkınbulduk; fazla göstermeleri problem değil işten çıkışımı yapmamaları problem.
sayın mes_ar; haklısınız 30 gün olması gerekiyormuş. işyeri aylık bildirgeyi unutmuşsa bunun şu anda yapılması gereken çözümü nedir?
sayın nguroy; haklısınız 30 günmüş 31 diye hatırlıyordum konu ile ilgili linki koydum aşağıya.

esgk sorguama sayfasından aldığım ekran görüntüsü aşağıdadır. 2008 yılındaki işe giriş ve çıkışım yazarken 2012 deki işimde giriş var çıkış yok.
http://u1309.hizliresim.com/1f/b/sjhd7.png

Son düzenleme:
Çok basit bir konu çok uzatılmış. İş yeri çıkışınızı yapmış olabilir, ancak APHB gösterilmediğinden sizin aldığınız hizmet dökümünde de görünmüyor. Tek çözüm 2012/09 ay iptal,ek bildirge ve dilekçe ile kuruma başvurulması gerekmekte.

Çok basit bir konu çok uzatılmış. İş yeri çıkışınızı yapmış olabilir, ancak APHB gösterilmediğinden sizin aldığınız hizmet dökümünde de görünmüyor. Tek çözüm 2012/09 ay iptal,ek bildirge ve dilekçe ile kuruma başvurulması gerekmekte.

sayın ayşe hanım; bu belgeleri ben mi toplayacağım? yoksa şirket ilgili belgeleri sgk kurumuna mı yollayacak? benim yapmam gerekenler ve şirketin yapması gerekenler nelerdir? bu konuda pek bilgim yok açıkca yazarsanız sevinirim.

İlgilenirler, ancak yapacakları düzeltme kurum tarafından kesilecek cezaya maruz kalmalarına sebebiyet verecektir.
Sizin açınızdan sıkıntı yok, kalabilir bu şekilde.