İşten Çıkışta İmzadan Kaçınmak

Arkadaşlar Merhaba

Bugün sağlık nedenlerinden dolayı bir çalışanın iş sözleşmesi 25-I b bendinden dolayı çıkışı verildi. Bütün hakları ( Kıdem-İhbar ve diğer alacaklar) hepsi ödendi.

Fakat işçi fesih bildirimini imzaladı diğer çıkış belgelerine ( Bordro, İbraname, SGK dökümü ) vb. atmadı. Süreç olarak noterden mi ilerleyeyim veya şahitlerle birlikte tutanak tutsam olur mu ? sizin yorumlarınız nedir bu konuda

Merhaba, eğer ödenmek üzere/ödenecek vb. deseydiniz işçi doğru olanı yapmış derdim. Fakat ödendi diyorsunuz. Noter kanalı ile tebligat yapmanızı ve bu durumu da 3 imzalı bir tutanakla kayıt altına almanızı tavsiye edebilirim.

Kişinin tazminat hak edişlerini hukuki olarak belgeleyebilecek şekilde ödediyseniz endişe edilecek bir durum yok, üzerinize düşeni zaten yapmışsınız.
İbranameyi normal şartlarda zaten çıkış tarihinden 30 gün sonra imzalatmanız gerekir.
SGK dökümünü neden imzalatmak istediğinizi anlayamadım.

Benim kişisel kanaatim;
Maaş, Kıdem ve İhbar tazminatını doğru hesaplayıp personelin banka hesabına yatırdığınız için,
Dava açması durumunda, hesaplamaların doğru olması ve personelin banka hesabına tutarı yatırılmasından dolayı bir ceza yemeyeceğiniz kesin.

O nedenle, bölüm içerisinde tutanak tutulması yeterli olur kanaatindeyim...