İstifa Dilekçesi Hakkında Yardım!

öncelikle cok güzel bir site yaptığınızı ve bi çok kişiye yol gösterdiğinizi bilmenizi isterim ve emeği geçen herkeze teşekkür ederim.ben işten çıkartıldım ve istifa yazmak gibi bi hata yaptım.bildigim ve tanıdıgım kişiler oldugu için maaş konusunda sorun olmayacagını düsünerek istifamı yazdım ve 2 aylık maaşımı alamadım.istifamda müdürümüz olan xxxxx bey ile xx.xx.xxxx olarak belirlediğimiz tarihte işten çıktığımı yazdım.çünkü ben çıkışımın yapılmasını istediğimde istifa yazmamı istemişti.bunun bana bir avantaj sağlayıp sağlamayacağını merak ediyorum.saygılar

Ynt: istifa dilekçesi hakkında yardım!

İşten siz mi çıktınız, yoksa çıkarıldınız mı anlamadım. İstifa dilekçesi yazmanız maaşınızı etkilemez, alacağınızı her zaman alırsınız. Ancak ihbar ve kıdem tazminatı alamazsınız.

istiafa dilekçesi yazdım ve müdürün cıkmamı istedigi zamanda cıktım zaten memnun degildim maaşım 4 ay boyunca eksik ve zamanından gec ödeniyordu.son 2 ay ödeme alamadım.

VaLeRaL ' Alıntı:
istiafa dilekçesi yazdım ve müdürün cıkmamı istedigi zamanda cıktım zaten memnun degildim maaşım 4 ay boyunca eksik ve zamanından gec ödeniyordu.son 2 ay ödeme alamadım.
Siz müdürünüze gidip çıkışımı yapın dediniz, müdürünüz de yaz istifa dilekçeni yapalım dedi.
Siz de müdürnüzün belirttiği tarihe denk gelecek şekilde istifa dilekçenizi yazıp verdiniz ve o tarihte ayrıldınız , doğru mu anlamışım?
Eğer istifa dilekçenizde maaşınızın ödenmemesi sebebiyle ayrıldığınızı belirttiyseniz veya hiç bir sebep belirtmedi iseniz, iş mahkemesinde dava açıp, ayrılma sebebinizin ücretinizin ödenmemesi olduğunu belirterek tazminatınızı alabilme şansınız var.