İstifa edilen işe tekrar geri dönülmesi durumunda tazminat

Merhabalar,

Çalıştığım şirketten kendi istediğim ile ayrılmayı düşünüyorum. Bu durumda çalışmış olduğum 5 yıl için tazminat hakkım olmuyor diye biliyorum. Peki ayrıldığım işe bir süre sonra tekrar geri dönersem ve tekrar ayrılma durumu olursa önceki çalıştığım 5 yıl tazminat hesabına eklenir mi?

Teşekkürler

Ynt: İstifa edilen işe tekrar geri dönülmesi durumunda tazminat

böyle bir durum söz konusu olamaz kendi isteğinizle ayrıldığın takdirde kıdem ve ihbar tazminatı hak edemezsiniz. sonra tekrar aynı işe başlağığınız zaman bütün haklarınız işe giriş tarihi itibariyle baştan başlar yani önceki çalışmanızla ilgili bir bağlantı kuramazsınız.

İşverenlerden dürüstlük bekleniyor. İşçilerde dürüst olmalı diye düşünüyorum.

istifa etmeden önce sgk ya gidiyorsun şimdi tam olarak hatırlayamadığım bir madde var bu maddenin gerekliliklerini yerine getirirsen ihbar hariç kıdem tazminatını alabilirsin gereklilikler: ilk sigortalı oluş tarihin yanılmıyorsam 1993 ve öncesi olması gerekiyor birde piriminin belirli bir günü doldurması şartı aranıyor . fındıklı sgk ya git yardımcı olurlar . tazminatı alırsan seni işe geri alırlar mı bilememe.

zek12345 ' Alıntı:
istifa etmeden önce sgk ya gidiyorsun şimdi tam olarak hatırlayamadığım bir madde var bu maddenin gerekliliklerini yerine getirirsen ihbar hariç kıdem tazminatını alabilirsin gereklilikler: ilk sigortalı oluş tarihin yanılmıyorsam 1993 ve öncesi olması gerekiyor birde piriminin belirli bir günü doldurması şartı aranıyor . fındıklı sgk ya git yardımcı olurlar . tazminatı alırsan seni işe geri alırlar mı bilememe.
Yok böyle bir şey,
istifa ederseniz alabileceğiniz, o ana kadar olan çalışma ücretiniz ve varsa hak kazanıp kullanmamış olduğunuz ücretli izin sürelerine karşılık gelen ücret olur.Kıdem tazminatı hakkınız yanar.
Ayrıca istifa ederken, ihbar süreniz uymazsanız( bu sizin için 8 haftadır) işverenin ihbar tazminatı hakkı doğar.