fonradar

İstifa Edilen İşyerinde Fazla Mesai Davası

merhabalar,

dolu dolu 5 yıl çalıştığım iş yerinden herhangi bir sebep belirtmeden 2 ay önce istifa ettim. bu 5 yılın yaklaşık 3 yılını sürekli İL dışında gece çalışmaları - otobüs - uçak yolculukları ve neredeyse günde 15 16 saat mesai ile geçti.

kullandığım otobüs biletlerine ulaşamam ancak uçuşlara rahatlıkla ulaşabilirim ve bu mesai saatlerini kanıtlayan üzerinde çalışma başlangıç - bitiş saatlerini içeren imzalı tutanakların bir çoğu elimde mevcut. bununla birlikte yurt dışında da çalışmalarım var. tüm bu fazla mesailerim için tek bir kuruş para da almadım.

istifa ederken şirketten ahiçbir alacağım kalmamıştır yazan bir belge imzalattılar. buna rağmen dava açıp kazanma şansım nedir ?

bu konuda bana yol gösterecek birileri varmıdır acaba ?

değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Yaptığınız fazla mesaileri ispatlayacakse dava k belgeleriniz varsa ve yapacağınız masrafa değecekse dava açın. İbraname önemli değili

teşekkürler,

peki sadece belgeleyebildiğim / kanıtlayabildiğim kadar mesai alma hakkım mı doğacak, aylık 270+ saat çalışmanız var ise kıdem tazminatını da alabilirsiniz gibi bir yazı okumuştum

Kıdem alamazsınız çünkü istifa etmişiniz.İşveren çıkartsaydı kıdem de söz konusu olurdu.

dikkat edinde dimyata pirince iderken evdeki bulgurdan olmayın zira 5 yıl çalıştınız madem 8 hafta önceden ihbar süresine uyarak istifa dilekcenizi verip 2 ay daha çalışmanız lazım dı bu kurala uydunuz mu yoksa sabah el sallayıp bek gelmiyorum mu dediniz maalesef ki ihbar süresine uymadıylasız 2 aylık maaşınızı firma sizden talep eder ve alır bunu da göz ardı etmeyiniz lütfen

dikkat edinde dimyata pirince iderken evdeki bulgurdan olmayın zira 5 yıl çalıştınız madem 8 hafta önceden ihbar süresine uyarak istifa dilekcenizi verip 2 ay daha çalışmanız lazım dı bu kurala uydunuz mu yoksa sabah el sallayıp bek gelmiyorum mu dediniz maalesef ki ihbar süresine uymadıylasız 2 aylık maaşınızı firma sizden talep eder ve alır bunu da göz ardı etmeyiniz lütfen

tam olarak sabah el sallayarak çıkmadım, normal bir şekilde elimdeki tüm işi bitirip teslim ettim ve yöneticiler gitmemi uygun gördükten sonra istifamı kabul ettiler.