fonradar

İstirahat Raporunun Onaylanması Hk.

sahin12

Katkı Sunan Üye
Selamlar arkadaşlar,istirahat raporunun e-sgk üzerinden onaylanmasında herhangi bir süre zorunluluğu varmıdır?5gün,ertesi ayın 23 ü,süre yok bu seçenekler arasında kararsız kaldım.Ne dersiniz?

Raporun bitiş tarihini takip eden ayın 23'üne kadar süresi var.

Örneğin 20.12.2014 - 26.12.2014 tarihleri arasındaki bir raporun son onay tarihi 23.01.2015'tir.

20.12.2014 - 05.01.2015 tarihli bir rapor alındığını varsaydığımızda bununda son onay tarihi 23.02.2015'tir.

Teşekkürler cevap için yalnız alo sgk ile görüştüm,rapor onayı için herhangi bir süre yok,yalınız onaylamazsanız parayı alamazlar dediler.

Süre var tabiki ama o şunu kastetmiştir. Eğer istirahat raporunu aylık bildirgede 01-istirahat kodu ile gösterirseniz rapor bildirilmiş kabul ediliyor. Ayrıca sisteme girip onay vermenize gerek yok. Ancak onay vermezseniz dediği gibi para alamaz personel. Eğer aylık bildirgede göstermezseniz sonraki ayın 23 üne kadar onay vermezseniz cezası var.

Son düzenleme:
SGK cezayı kesmeden süre sonrası onayda 1/10 aü sgk ceza keser ise 1/2 aü ceza var.

Rapor onaylamak için sisteme girdiğimde 2013/7 ay dan şuan bizim çalışanımız olmayan onaysız bir rapor olduğunu gördüm. 10 günlük. Bu durumda ne yapmak gerekir. Lütfen yardımcı olun..

Rapor onaylamak için sisteme girdiğimde 2013/7 ay dan şuan bizim çalışanımız olmayan onaysız bir rapor olduğunu gördüm. 10 günlük. Bu durumda ne yapmak gerekir. Lütfen yardımcı olun..

Peki o kişi şu an çalışanınız değil ama o dönemde sizin çalışanınız mıydı ? Yani 2013/7 döneminde.