İstirahatlerde AYIN Gün Sayısı

mcakar19

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

mart 2010 da 3 gün İstirahat alan bir personelimin puantajını 27 gün olarak hesaplamıştım ve Ceza yemiştim :) uygulama da Ay kaç çekiyorsa ona göre puantaj hesaplanacakmış neyse 31 çektiği için 28 gün olarak hesaplamalıymışım ve 1 günlük EK Bildirge ile geriye dönük bildirge vermiştim. SSK o zaman bu konuda bana bu cezayı kestiğine göre mutlaka bir tebliğ veya kanuna göre kesmiştir diye düşünüyorum. Acaba elinizde bu konu ile ilgili yayınlanmış bir tebliğ veya genelde mevcutmudur. Benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

ssk nın yeni xml ni yükleyenler varsa orda da ayı 30 gün baz alıyorda bunu çözmem için prograı tasarlaya nadamlar bu tebliği istiyorlar.

yardımlarınız ve beni dinleğiniz için çok tşk ederim.

Ynt: İstirahatlerde AYIN Gün Sayısı

bende de bir raporlı işçi var.. ve tam ay raporlu..
eksik gün nedenini 31 istiyor sistem öyle girdim doğru mudur?
ücret ikramiye kısmını doldurmadım..
bir de ön sayfadaki kişi sayısında raporlu işçi görünmüyor..nedenini bilen var mı? önceden görünüyordu..

- Yeni sgk e-bildirgede eksik gün sayısı ay kaç çekiyorsa onun üzerinden hesaplıyor.Artık buna dikkat edeceğiz.
Örnek:Bir ayda 15 gün çalışan kısmi istihdamlı bir işçi için, şubat ayında 13 gün, mart ayında 16 gün, nisan ayında 15 gün eksik gün beyan etmeniz gerekecek.

- Raporlu işçi nin eksik gün sayısı 30 gün ise evet görünmüyor.Çalışan işçilerin sayısı gözüküyor sadece.

teşekkür ederim cevabınız için

burcu hn,

tam ay raporlu ise puantaja sıfır gün ve eksik gün nedeni İstirahat olarak girdi iseniz yeterli.

raporlu işçiler E_bildigede (gün tahk. etmedi ise )gözükmemektedir.

sayın zindan,

benim sorumdaki konu ile ilgili peki sgk nın bir tebliği sizde mevcutmudur ?

tşk ederim.

sayın zindan tşk ederim.

ama benim aradığım sorunun yanıtı orada yok. tahminime göre ssk bunu bir tebliğ ile ilan etmiş olabilir.

yinede ilgi ve alakanız için tşk ederim.

http://www.alomaliye.com/2008/aylik_prim_ve_hizmet.htm

AYLIK PRİM VE HİZMET BELGESİNİN SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA VERİLMESİNE VE PRİMLERİN ÖDENME SÜRELERİNE DAİR USUL VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ

Ay/dönem içinde bazı günlerde çalışmamış ve çalışmadığı günler için de ücret almamış sigortalıların prim ödeme gün sayılarının hesaplanması

d.1- Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan sigortalılar yönünden;

Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan, çeşitli nedenlerle (istirahat, ücretsiz izin, disiplin cezası gibi) ay/dönemin bazı günlerinde çalışmayan ve çalışmadığı günler için de ücret almayan sigortalıların ilgili ay/dönemdeki prim ödeme gün sayıları, ilgili ay/dönemdeki gün sayısından, ücret almaya hak kazanılmamış gün sayısı çıkartılmak suretiyle hesaplanacaktır.

Örnek - Özel sektöre ait bir işyerinde çalışan (A) sigortalısının, 2009/Şubat ayında 10 gün ücretsiz izinli olduğu ve ayın kalan günlerinin tamamı için ücret almaya hak kazanmış olduğu varsayıldığında, söz konusu ayda 28 gün bulunması ve sigortalının 10 gün eksik çalışmış olması nedeniyle, bahse konu sigortalının 2009/Şubat ayındaki prim ödeme gün sayısı 18 olacaktır.