İşveren Yemek Giderleri Hk.

murat384

Katkı Sunan Üye
Merhaba
Tek başına çalışan , sigortalı personeli olmayan işverenin kendi yemek ücreti gider işlenir mi?
Farklı farklı yorumlar okudum kafamda netleştiremedim.
Yemek yedi , fiş aldı mesela.
Ya da işçinin günlük miktarı belliya , bunda öyle bir miktar limit var mı ?

Vallahi bende tek başıma çalışıyorum.Yemek fişlerimi işliyorum, gelsinler çıkarsınlar bakalım.Her sıkıştıklarında "hayatın olağan akışına aykırıdır" gibi lafları etmeyi biliyorlar.Yemek yemeyişimiz ya da yada yediğimiz yemeği masrafa işleyemeyişimiz hayatın olağaın akışımıdır,soruyorum onlara.

Vallahi bende tek başıma çalışıyorum.Yemek fişlerimi işliyorum, gelsinler çıkarsınlar bakalım.Her sıkıştıklarında "hayatın olağan akışına aykırıdır" gibi lafları etmeyi biliyorlar.Yemek yemeyişimiz ya da yada yediğimiz yemeği masrafa işleyemeyişimiz hayatın
Vallahi bende tek başıma çalışıyorum.Yemek fişlerimi işliyorum, gelsinler çıkarsınlar bakalım.Her sıkıştıklarında "hayatın olağan akışına aykırıdır" gibi lafları etmeyi biliyorlar.Yemek yemeyişimiz ya da yada yediğimiz yemeği masrafa işleyemeyişimiz hayatın olağaın akışımıdır,soruyorum onlara.
Öncelikle teşekkürler .
Şimdi internet satış home office olarak yapan bir firma var market fişlerine kadar getiriyor . Bunlar işlenir mi evden ticaret yapanın market fişi?
2. Si nakliyeci bir firma aracınla çalışıyor onunda dükkanı ,ofisi temsil ağırlaması yok. 800-1000 gibi yüksek meblağlı parça parça yemek faturası getiriyor. Bunun durumu ne olur.
İkisinin de personeli yok.

Firmalarımızın çoğunun fişlerini işleriz. Bazılarının fiş dışında gideri yok, özellikle doktorların keza bizimde önemli bir giderimiz yemek ve market fişleri.

İncelenme riski azsa, net&brüt kar marjı dengeliyse ve vergi ödüyorsa şahsen fiş işlemekte sakınca görmem.

Firmalarımızın çoğunun fişlerini işleriz. Bazılarının fiş dışında gideri yok, özellikle doktorların keza bizimde önemli bir giderimiz yemek ve market fişleri.

İncelenme riski azsa, net&brüt kar marjı dengeliyse ve vergi ödüyorsa şahsen fiş işlemekte sakınca görmem.
Anladım. Teşekkürler .

İncelemeye takılmam diyorsanız olmayan belgenin de kaydını yapabilirsiniz, gelir belgelerini kaydetmem giderleri şişiririm de:cool: