fonradar

İşyeri Açılışı

muku82

Katkı Sunan Üye
Kendi ikametgahı başka şehirde olan genç girişimci bir bayan ( kendi ikametgahı eğitim sebebi ile başka şehirde ) annesinin ev adresini göstererek bir şahıs şirketi kuracak. Ev tapusu annesinin üzerine bu durumda annesi ile bir kontrat yapması gerekir mi? Gerçekte annesine ödeme yapmayacak yine de kontrat yapma durumunda mı? Yapacağı iş hizmet komisyon herhangi bir büro işi değil , yine de yoklama memuru bir ortam görmek ister mi?

Ödeme yapmayacak ise kontrat eklemeyin.Kira kontratı olursa tutar olması gerekir.Kontratı vermeyin hiç.

Bugün vergi dairesinde ilk şahıs firması açılışımı yaptım Fakat sorum şu ki ben önce noterden mükellefe imza beyannamesi ve adıma vekalet çıkarttırdım. Gittiğim vergi dairesinde şef verdiğim diğer evraklar da mali müşavir kaşem ve imzam olmasına rağmen vekalet ve imza beyannamesini sormadı ve almadı da. Elektronik işlemler için vereceği şifreyi de gelip yarın mükellef kendi alsın, sizin gelmenize gerek yok dedi! Zaten mesai bitimine 20 dakika olduğu için bir nev i bizi def etti! Beyannameyi ben vereceğimden şifreyi bana vermesi gerekmiyor mu?

Vekaletnamede özel olarak "xxx işi şifresini teslim almaya" gibi bir ifade yok ise vermezler.