İşyeri Hekimi Diğer Sağ.Pers.Görev Yetki Sor.ve Eğt.Hk.YÖNETMELİK

Üyelik
16 Mar 2015
Mesajlar
1
Konum
İstanbul
merhaba ,iş yeri hekimliği konusunda bilginiz var sanırım rica etsem özel bir kurumda tam zamanlı veya part time çalışan iş yeri hekimi bir kaç yerde daha çalışabilirmi .Bir de THY da işyeri hekimliği ücretleri ve ekstraları konusunda bilgi verebilirmisiniz .
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Aile hekimi ortalama 7,500 TL alırken özeldede fiyatlar aynı ise özelin avantajı nedir anlayamadım sizin bilginiz varmıdır.
 
Üyelik
25 Kas 2011
Mesajlar
4,749
Konum
ankara
Özel sektör işverenliklerinde çalışan iş yeri hekimleri,diğer işyerlerinin işyeri tehlike sınıfı ve çalışan sayısına göre bulunacak çalışma saati miktarı ölçüsünce elbette çalışabilir,ücretler genelde tarafların anlaşması ile belirlenmektedir,"THY"hk.bilgi sahibi değilim.
Mesleğin icra edilmesi noktasında mesleki değerleme yapamam ama aile hekimi ile işyeri hekimi arasında ele geçen net ücret yönünden bir fark olabilir mi? evet olabilir ama bu durum herkes için eşit/aynı olmaz.Şöyle ki işyeri tehlike sınıfı ve çalışan sayısına göre bir işyeri hekimi kısmi süreli olarak(zaten muayyen süreleri var) 3-5 işyerinde çalışabilir,diyelim 5 yerde çalışıyor ve toplamda ortalama 10.000 de alabilir,7.500 de alabilir,12.500 de alabilir ya da tek işverenlik/işletme bünyesinde 5 farklı işyeri varsa toplamda 5.000 de alıyor olabilir,aile hekimlerini bilmiyorum ama işyeri hekimleri yönünden ücret noktasında belirli bir standart yok(eskiden vardı, kısmende olsa TTB ücret skalası ile uyumluluk sözkonusuydu ama orada da yine sorunlar çıkıyordu)ayrıca özellikle büyük şehirlerde zorluk olarak, işyeri hekimleri farklı noktalardaki işyerlerine ulaşımda,zaman ve maliyet yönünden sıkıntı yaşayabilmektedir
 
Üst