fonradar

İşyeri Hekimliği hakkında ,

HZLS_İK

Tanınmış Üye
Biz geçen sene işyeri hekimimizle anlaştığımızda sayımız 120 idi , malesef şuan 48. Merak ettiğim husus şu , sigortalı sayımız yükseldiğinde nasıl sayıya göre işyeri hekiminin de maaşı yükseliyorsa , düşüş olduğunda da düşürme hakkımız yok mu..? Bu konuda işyeri hekimimiz düşürülmemesi gerekir , düşürülecekse yeniden sözleşme yapılmalıdır diyor. Bizde gerekmediğini düşünüyoruz. Birde 50 kişinin altında olduğumuz için şuan 50 kişinin altındaki işyeri hekimi için asgari ücret 1.361,47 TL olarak hesapladım , 2010 asgari ücret tarifesine göre. İşçi başına ücret 28.364 tür diyor. Bu şekilde olması gerekir diye düşünüyorum ama kesin şimdi bu yüzden de hekimimizle problem çıkacak. Bu konuda bilgisi olanlar cevap verirse çok memnun olurum.

Ynt: İşyeri Hekimliği hakkında ,

Merhaba,
Ücretler genelde ocak-aralık dönemleri için anlaşılıyor, o yüzden yaptığınız uygulama doğrudur.Türk tabibler birliği 2010 yılı asgari işyeri hekimi ücretlerini sitesinde yayınlamış, buradaki işçi başı ücretle sizin ücret aynı.Bu şekilde (1361,47 tl) yeni bir sözleşme yapabilirsiniz.

acaba işyeri hekimi bir işyerinde 10 yıl çalıştıysa ve devletten emekli olursa işyerinden tazminat alablirimi?

on yıl çalışmasada alamıyor mu zaten , işveren fesh ederse alıyor diye biliyorum ben ama ...?

yeni çıkan tam gün yasası ile işyeri hekimlerinin çalışması zor görünüyor. işyeri hekimini zaten zor buluyorduk ş,imdi daha zor olacak