İşyeri ruhsat çıkarma

Üyelik
29 May 2009
Mesajlar
11
merhaba çiğ köfte dükkanı açtım şimdi ruhsat çıkartmam gerekiyor acaba esnaf ve sanatkarlar odası yada ito ya kayıt olmak şartmı ve ruhsat işlemleri ne kadar tutar
 
Üyelik
22 Kas 2006
Mesajlar
70
Konum
Ankara
Ynt: işyeri ruhsat çıkarma

İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı (küşat) alınması gerekir. İşyerinizin M2'ne belediye hesaplamaktadır. 30 m2 bir dükkan yaklaşık 300,00 tl civarındadır. Bu rakam büyüklüğüne göre değişebilir. Belediye ile görüşmeniz gerekmektedir. Ticaret odasına kayıt 400-450 TL arasında tutar.
 

Tahsin Kurt

Tanınmış Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,117
Konum
İstanbul
Ynt: İşyeri ruhsat çıkarma

Selamlar
Sorunuzu elbetteki ilgili belediyenin çözeceği ve gerekli işlemler konusunda yönlendireceği açıktır. Ticaret odası işlemleri konusunda söylenen harç miktarı doğrudur.400-450 civarında bir masrafı olacaktır.Ancak Belediye açısından tahmini masrafları söylemek güçtür.Sizde normal ticarethane tarzı işyeri açma ruhsatı işlemi yanısıra gıda işletmesi olduğu için Sağlık ve fen işleri de devreye girecektir. Ünvanı yanlış kullanmış olabilirim.neticede sağlığa elverişlilik konusunda da incelemeye tabi tutulacağınızdan harç miktarı biraz artış gösterebilir. Belediye'den ilgili cevapları alacağınızdan eminim.
Saygılar
 
Üst