fonradar

İşyerini Kiralayanın İki Kişi Olması Durumunda

Mülk sahibi iki kişidir.Mülk üzerinde yüzde elli paya sahipler .Kendilerine ait işyerini 250 tl ye serbest meslek erbabına kiraya veriyorlar.Bu durumda ayrı ayrı iki sözleşme mi yapılır (125*2) yoksa tek sözleşme yeterli midir.İkinci sorum kiralayanın kira parası başka birinin Örneğin kızının hesabına yatırılsa sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
Selamlar
Tek bir sözleşme yeterlidir.Kiraya veren bölümüne iki mülk sahibininde isimleri ve tc numaraları yazıalması yeterlidir.
En doğrusu her mülk sahibine hisseleri oranında kirayı ayrı ayrı yatırmaktır.Fakat çok hisseli durumlarda bu pek mümkün olmayabilir.O nedenle mal sahiplerinden en az birinin adına yatırılması da sorunu çözer.
İki mal sahibi dururken 3.bir şahsa kirayı yatırmak ileride problem yaratır ve izahat istenir.Çok elzem bir durum olmadıkça mal sahipleri (en azından birinin) adına yatırılmalıdır.
Saygılar

ltd şti olarak kiralayana gider pusulası kesme zorunluluğu var mı kesmedik üstelik kiralayan şirketin ortağını eşidir. Ancak kira ödemelerini bankaya yapıyorum ve gider olarak da işliyorum Gider puslulası kesmek zorunda mıyım eşine geçmişe dönük kessem olur zaten giderleştirmiştim.