fonradar

İzin Belgesi.?

Sayın Formdaşlar

Bir işçi gün içinde izin istiyor örnek veriyorum yarın ben ;13;00-18;00 arası işim var diyor .Bende Görev devamsızlık izin formu yaptım.Bu formatta Personelin
ADI,SOYADI,BİRİMİ;GÖREVİ,ÖZÜR İZNİNİN NEDENİ,İZİN BAŞLANGIÇ TARİHİ SAATİ,İZİN BİTİŞ TARİHİ SAATİ İZİN KULLANIN İMZASI,
mevcut Bu işçinin Günlük 7,5 Saat çalışmasında o günkü puantajında tam gösteriyorum çünkü saat olarak çalıştırmıyorum fakat işçi o gün 3 saat izinliydi ve işveren iyi niyeti olarak maaşını kesmeden tam gün ödemesini yapıyor gün içinde alınan saatlik izinleri biriktirip yıllık izinden düşebilir miyim veya işten ayrılırken şu kadar gün şirketin alacağı var deyip maaşından kesebilirmiyim ? Böyle bir durum olduğunda saygıdeğer formdaşlar siz nasıl bir uygulama yapıyorsunuz ?işin şurasıda var izinli olduğu saatte yasadışı bir eylem gerçekleştirirse veya trafik kazası geçirirse diye bu izin formlarını dosyasında saklıyorum.

İZİN BELGESİ

Merhaba,
4857 sayılı kanunun "Yıllık ücretli iznin uygulanması" aşlıklı 56. maddesinin 3. fıkrasına göre;
İşçiye, işveren tarafından yıl içinde verilen ücretli yada ücretsiz izinler yıllık izinden mahsup edilemez.

İZİN BELGESİ

benim fabrikada yaptığım uygulamayı anlatayım. işçiye saatlik izin verdirmiyorum (zorunluluk harç) bir gün önceden mazeret izin dilekçesi var, onu dolduruyor ve 1 günlük izin kullanıyor. Bu iznide maaş bordrosundan mazeret izni olarak düşüyorum. Yıllık izinde en fazla 3'e bölebilirsiniz ve en az 1 defada 10 günden az olmamak kaydıyla izin kullandırmanız diye madde var. Diğer küçük izinler (saatlik izinler) göz önüne alınmıyor.

Saygılarımla,

İZİN BELGESİ

Merhaba,
Saatlik izinler için, bildiğim, ay içinde alınan saatlik izinlerin toplamı kadar işçi ücretinden kesinti yapılmasıdır.Eğer bunların toplamı günlük çalışma saatini dolduruyorsa, bu toplam kadar (1 gün,2 gün gibi) ayrıca günlük izin formu düzenleyip çalışma gününüde eksik gösterilmesidir.

Gün içinde alınan saatlik izinleri hiçbir şekilde yıllık izinden düşemessiniz.
İzin formlarını saklamanız iyi.İşten ayrılırken düşme olayını da tavsiye etmem ayrı bir iş ve zaman gerektirir, bence doğrusu ay içinde halletmenizdir.

İZİN BELGESİ

merhabalar

bu iş tamamen işverenin inisiyatifine bağlıdır o şirkette katı kurallar var ise kesilir sizin yaptığınız doğru her ihtimale karşı her zaman işçiden yazılı belge almakta yarar var ilerde başınızın ağrımaması için (bizim başımıza çok geldi.)

iyi çalışmalar...

merhaba

Benim çalıştığım firmada bir saatliğine de olsa mezaret dilekçesini doldurup işçiye verip imzalatıyorum yani mesai saaatleri içinde işçinin işden çıkış ve de işe dönüş saatlerini kayıt altına alıyorum eşeği sağlam kazıga bağlıyoruz yani Bide 1 saat olsa dahi işçinin maaşın kesiyoruz çünkü onlara mesai veriyoruz nasıl mesai alıyorlarsa onlar bizde iş saatleri nde çalışmadığı her saati kesiyoruz kolay gelsin

trtre

Sayın ENGİN

Bu 1 saati nasıl kesiyorsunuz günlük çalışma saati 7,5 Gün olarak hesabı 1 gün şimdi örnek 1 saat izinli 6,5 saat çalışmışlığı var bunu puantajda 1 günün altında nasıl gösteriyorsunuz EK 8 de 1 saatlik izin belgesini mi veriyorsunuz ?veya örnek fazla mesai var 2 saat bu izinden nasıl düşüyorsunuz örnek bir exel formatında puantaj örneği var mı ?

merhaba

Bu bir saati puantajından falan düşmüyorum sadece maaşından düşüyorum kayıt altına alıyorum dediğimde resmi olarak bişey yok yani
sen orayı karıştırdın heralde ama işçi o saatler de herhangi bir olaya da bulunmuşsa ve ya adı geçiyorsa resmi evrak olarak gösterilenbilir bu tarz olaylar

İZİN BELGESİ

Merhabalar,
Anladığım kadarıyla saatlik izinlerin eksik gün bildirim formunda nasıl gösterileceğine dair kimsenin bir bilgisi yok.Bende bu konuda çaresizim ve arkadaşlarım gibi her ihtimale karşı işçiye izin formu imzalatıp saklıyorum ve maaşları excelde saat ücreti üzerinden hesaplattığım için maaşından düşebiliyorum ancak resmi bordroda gösteremiyorum, kullandığım program netsis insan kaynakları modülü ve saat ücreti üzerinden maaş hesaplatabiliyorum ama eksik gün bildirim formunda 2-3 saatlik bir izni nasıl gösterereceğimi bilemediğimden resmi bordroda da tam çalışmış göstermek zorunda kalıyorum.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim.

İZİN BELGESİ

Merhaba;

Saatlik izinleri puantajından tabi ki düşeceksiniz.O kadar saat eksik maaş alacak.Haa siz kesmezsiniz o ayrı bir konu.Eğer keser iseniz, bu ay içerisinde kullanmış olduğu saatlik izinlerin toplamı bir ayda 7,5 saat ediyor ise, Ek-8'de bunu eksik gün olarak göstereceksiniz.7,5 saati geçmiyor ise, zaten o saatlik iznin Ek-8'de işi yok.Ek -8 adı üstünde eksik gün formu.Saatlik izinleri gösteremezsiniz.

Yıllık izin konusunda da , bu vermiş olduğunuz izinleri (İster ücretinden kesin, İsterseniz kesmeyin) işçinin yıllık izin hakkından mahsup edemezsiniz.

Kolay gelsin.