fonradar

İzin Süresi İçinde İşten Çıkış....

BEN BATMAN İLİNDE BULUNAN BİR FİRMADA YAKLAŞIK OLARAK 3 SENE HİZMETTE BULUNDUM EN SON 21/05/2008 TARİHİNDE İZNE ÇIKTIM BU TARİHTEN SONRA FİRMA YETKİLİLERİ BENİ İŞTEN ÇIKARMIŞLAR NEDENİDE SSK PRİMLERİMİZİ EKSİK YATIRDIKLARI İÇİN İTİRAZ ETMEMDEN KAYNAKLANMIŞ İŞTEN ÇIKARILDIM TAZMİNAT ALAMADIM MAAŞLARIM İÇERDE KALDI BİLGİM OLMADAN İŞTEN ÇIKARILDIĞIMDAN DOLAYI İŞSİZLİK SİGORTASINDAN DA YARARLANAMADIM BEN BU FİRMADAN HAKKIMI ALAMADIM AMA DEVLETİMİDEN BUNLARA GEREKEN NE KADAR CEZA VARSA VERİLMESİ İÇİN SİZLERDEN YARDIM İSTİYORUM NE YAPMAM LAZIM BU FİRMA İŞİLERİNİN MAAŞLARINI GERÇEK FİYATINI GÖSTERMEMEKTE SSK PRİMLERİ EKSİK YATIRMAKTA VERGİ İADELERİ ÖDEMEMEKTE AĞIR İŞTE ÇALIŞMAMIZA RAĞMEN ÖZEL SİGORTAMIZI YAPMAMAKTA BU KONULAR İÇİN BEN NE YAPABİLİRİM LÜTFEN YARDIMCI OLUN

Ben batman ilinde bulunan bir firmada yaklaşık olarak 3 sene hizmette bulundum en son 21/05/2008 tarihinde izne çıktım bu tarihten sonra firma yetkilileri beni işten çıkarmışlar nedenide ssk primlerimizi eksik yatırdıkları için itiraz etmemden kaynaklanmış işten çıkarıldım tazminat alamadım maaşlarım içerde kaldı bilgim olmadan işten çıkarıldığımdan dolayı işsizlik sigortasından da yararlanamadım ben bu firmadan hakkımı alamadım ama devletimiden bunlara gereken ne kadar ceza varsa verilmesi için sizlerden yardım istiyorum ne yapmam lazım bu firma işilerinin maaşlarını gerçek fiyatını göstermemekte ssk primleri eksik yatırmakta vergi iadeleri ödememekte ağır işte çalışmamıza rağmen özel sigortamızı yapmamakta bu konular için ben ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.

Ynt: LÜTFEN YARDIMCI OLUN

Kanuni izninizi kullanmaktayken kimse sizi işten çıkaramaz.Bırakın izni sizin haberiniz olmadan zaten çıkışınız verilemez.Eminim işten çıkış sebebiniz bildirgede istifa olarak yazılmıştır.Habersiz çıkışınızdan dolayı zaten tazminat hakkınız var.Bence çalışma müdürlüğüne gidip konuşun. Anlattığınız gibiyse zaten o işyeri herhalde kapanır.Çünkü gelecek cezaların altından kalkamazlar herhalde.Ama Batman olması sakat işte..Orda işler nasıl yürüyor bilemem.Maazallah daha kötü sonuçlarda başınıza gelebilir.Ama ne gerekiyorsa yapacağım diyorsanız Çalışma müdürlüğüne şikayette bulunacaksınız.Kanuni yolu bu?Saygılar.

Ynt: LÜTFEN YARDIMCI OLUN

BU YUKARDA YAZIKLARIMIN HEPSİNİ İSPAT BİLE EDEBİLİRİM ŞAHİTLERİMDE VAR

Ynt: İzin Süresi İçinde İşten Çıkış....

ben sonucu ne olursa olsun yapacam yeterki gerekli bilgileri alayım ne yapacağımı tam olarak bileyim ona göre hareket etmek istiyorum