fonradar

İzinsiz işe geç kalma sebebiyle tutanak.. Gelmediğim günler için ssk prim kesimi

Merhaba herkese.. Geçtiğimiz bayram çalıştığımız kurum kapalı olduğu için patronumuz eve iş vermişti 9 gün yapmıyoruz tatilleri. Ben bu işleri yapamadığım için bayram dönüşü ard arda 5 gün işe gelmedğim için bir kağıt imzalattılar.. gerekçe ssk dan ancak izinsiz mazaretsiz işe gelmediğim zamanlarda prim kesilebileceğini soylediler bende imzaladım. Son iki aydır da işe geç kaldığımızda tutanak tutuluyor. Ben yeni evliyim.. Evlilik nedeniyle işten ayrılmak istesem bu imzaladığım kağıt ve 2 tane tutanak benim kıdem tazminatı almamda bi sorun teşkil eder mi ?

Ynt: İzinsiz işe geç kalma sebebiyle tutanak.. Gelmediğim günler için ssk prim kesimi

Etmez.

Ynt: İzinsiz işe geç kalma sebebiyle tutanak.. Gelmediğim günler için ssk prim kesimi

Evlilik tarihinden itibaren bir yıl içerisinde işten ayrılırsanız etmez.

Teşekkürler cvplar için.. Bizim bölüme bakan avukat tutanaklardan dolayı tazminat alamayacağımı soyluyor.. Beni işten çıkartma durumları yok ama ben ayrılmak istiyorum.. Eğer kıdemimi vermezlerse nereye başvurmam gerekir. ?

Devamsızlıklarınız, sürekli geç kalmalarınız nedeniyle tutulan tutanaklar doğrudan olmasa da, tazminatsız çıkış için bulunabilecek sebepleri destekleyecektir elbet.
Evliliğiniz nedeniyle siz sözleşmenizi feshettiğinizde, 1 yılı aşan çalışmanız varsa,kıdem tazminatına hak kazanırsınız.İşverenin de ödeme zorunluluğu doğar.Ödemezse iş mahkemesinde dava açarak alabilirsiniz.

Başka sebep yok 2 tane 1,5 saatlik işe geç geldiğim için tutulan tutanaklar var.. Maaşımdanda kesiliyor zaten gecikmelerim.. Bide işte ssk pirimimden kesilsin diye imzaladığım 5 günlük işe gelmeme. Aslında 5 gün izinliydim ama bu sebepten dolayı ssk mı kesemediğini soyledi sen izinsiz gelmiş gibi imzala dedi.. Bir sorun olur mu dedim hayır olmaz dedi şahitlerimde var.. 3 yıldır çalışıyorum 2 yılım ssk lı.. 04/06/2011 de de evlendim.. Durum bu yani kesin tazminat alırsın diyosanız ben çıkmak istediğimi soylicem..

1 yılı aşan çalışması olan kadın çalışan , evlendikten sonra 1 yıl içinde başka herhangi bir sebep gösterme ve ihbar süresine uyma zorunluluğu olmadan sözleşmesini feshettiğini bildirip kıdem tazminatı almaya hak kazanır.

keremcem ' Alıntı:
1 yılı aşan çalışması olan kadın çalışan , evlendikten sonra 1 yıl içinde başka herhangi bir sebep gösterme ve ihbar süresine uyma zorunluluğu olmadan sözleşmesini feshettiğini bildirip kıdem tazminatı almaya hak kazanır.

;)