fonradar

K Belgesi Uyarma Cezaları

AKDENİZ36

Katkı Sunan Üye
Merhaba

ulaştırma bakanlığının verdiği uyarma cezası ödenmese K belgesi iptal ediliyor.50 puana ulaşırsa
Bu tahakkuk eden Uyarma para cezasını mutlaka ödemelimiyiz .makbuzda ödenmese diye bir tabir de var

bu uyarma cezası paraya çevriliyor mutlak surette ödemelimiyiz mi bu uyarma cezasını

alınan taşıtta kalmadı envanterde k belgeside kendiliğinden kullanılmayacak duruma düştü bir de üstüne ceza mı ödemeliyiz

cevap için şimdiden tşk

Adınıza düzenlenmiş cezayı ödememek için haklı bir gerekçeniz olmalı.
Cezalar da yönetmeliğe göre tanzim edildiğine göre er yada geç ödersiniz.

bu uyarı cezalarını alıp ödeyen var mı her araç satışını ulaştırma bakanlığına bildiren düşüm yapan bu sistemde bir eseneklik var herkes koşullarına göre davranıyor
k belgesi ne işe yarıyor ben daha anlamış değilim bu belge yerine şoförler için eğitim verseler eğitimi başarıyla hakkıyla bitirenlere bir yeterlilik verseler daha gözel olmaz mı

bir belge için milyarlar ödeniyor

Olayı Savunduğum yok ama ülkemizin yapısı bu şekilde çalışıyor maalesef...
Ulaştırma Bakanlığı K haricinde B,D,F,M ve G tipi belgeler veriyor ve sürekli cezaları tahsil ediyor. Kimsenin koşulu kurumun umrunda olmuyor.
Satış bildirimlerinin ötesinde aracın zorunlu sigortasının günü geçtiğinde adresinize cezayı gönderirler. Yönetmelik bu!!! bakanlık uygular,
Eğitimde konusunda hem fikirim... Sadece şoförler değil "sektör işverenlerine" kadar eğitim verilmeli.
Ama eğitimli kim ? derseniz ....
sadece bakanlıkta iş yapan "takipçi arkadaşlar" derim...