fonradar

Kaç tane B Formu Yaptınız/Yapacaksınız..

Arkadaşlar,
bir şirket için
9 tane Ba Formu
9 tane Bs Formu
olmak üzere 18 Adet Form düzenlenecek

18*B formu yapılacak müşteri sayısı = ????
hayatınızda hiç bu kadar beyannameyi 1 ayda yaptınızmı :)

10 şirket için doldursak 180 tane form yapar..
bu formlar nasıl yetişecek bilmiyorum...

Ynt: Kaç tane B Formu Yaptınız/Yapacaksınız..

Toplamda 645 adet form düzenliyoruz. Yetişmesini ümid ediyorum. Şuan itibariyle(03.11.2008 15:15) 108 adet kaldı.

Bende 96 kaldı nasıl yetişecek bilmiyorum ::) :(

azmin elinden ne kurtulmuş arkadaşlar çalışmaya devam...

devlet kendi denetim elemanı eksikliğini muhasebecilerden istifade ederek çıkarıyor ne yazıkki...

Yanlış anlaşılmak istemeyerekten sormak istiyorum; neden 9 aylık B formunu tek aya yüklediniz? 2008'in başından itibaren her ay KDV beyannameleriyle birlikte Ba-Bs leri de göndermiştim ben. Bu ay da sadece 10. ayı yapacağım. Mutlaka ki çok zor şu anda o kadar formu düzenlemek durumunda olmak. Herkese Allah kolaylık versin....

alper ' Alıntı:
Yanlış anlaşılmak istemeyerekten sormak istiyorum; neden 9 aylık B formunu tek aya yüklediniz? 2008'in başından itibaren her ay KDV beyannameleriyle birlikte Ba-Bs leri de göndermiştim ben. Bu ay da sadece 10. ayı yapacağım. Mutlaka ki çok zor şu anda o kadar formu düzenlemek durumunda olmak. Herkese Allah kolaylık versin....

sizce neden olabilir alper bey?

Sn. Alper bey ya, mükellefiniz az, ya elemanınız fazla, ya Şirkette muhasebecisiniz tek firma üzerinden işlem yapıyorsunuz yada mükellefleriniz çok mükemmel işlerini (Fatura akışını) zamanında eksiksiz yapıyorlar. yada gecenizi gündüzünüze katıp harıl harıl çalışıyorsunuz..
- Malesef şahsen yukardaki şıklardan hiçbirine sahip değilim, Nerdeyse hiç sosyal yaşantı diye birşey kalmadı birkaç yıldır.. zamanı boş da geçirmiyoruz ama; o kadar da kolay değil gerçekten üzerimizdeki iş yükü yoğunluğu çok fazla..
bir de buna mükelleflerin, bankalar ekstra istekleri gelince panayır yeri gibi oluyur..
- Sizi kutluyorum.. başarınızın sırrını bize de aktarırsanız size duacı oluruz.. Saygıyla kalın..

Neden bu kadar saldırdınız alaycı bir uslupla anlayamadım.Adım Alper ama bayanım bu arada...Ben de oldukça yoğun çalışıyorum ve erkekler kadar şanslı da değilim eve gidip 2 çocuğumla da uğraşmak zorundayım. Geç saate kadar çalışma şansım da yok, eve gidip hem 6 aylık bebeğime bakmak hem de okumaya geçmeye çalışan diğer oğluma ödev yaptırmak zorundayım.

Ben yaptığımı "başarı" gibi göstermek ve diğer meslektaşlarımı da aşağılamak için yazmadım.Yanlış anlaşılmaktan da korkarak girdim hatta konuya.Benim mükelleflerimden her ay bana düzenli olarak belgeler gelir ve ben de KDV ler ile birlikte ay sonunda B formlarını da tamamlarım. "Ben böyle yaptım sizler neden kasım ayını beklediniz?" demek istedim sadece.

Ayrıca benim haddime değil meslektaşlarıma alaycı bir uslupla yaklaşmak.Ama sizin yaptığınız bu oldu malesef....

Herkese kolaylıklar diliyorum.

alper ' Alıntı:
Neden bu kadar saldırdınız alaycı bir uslupla anlayamadım.Adım Alper ama bayanım bu arada...Ben de oldukça yoğun çalışıyorum ve erkekler kadar şanslı da değilim eve gidip 2 çocuğumla da uğraşmak zorundayım. Geç saate kadar çalışma şansım da yok, eve gidip hem 6 aylık bebeğime bakmak hem de okumaya geçmeye çalışan diğer oğluma ödev yaptırmak zorundayım.

Ben yaptığımı "başarı" gibi göstermek ve diğer meslektaşlarımı da aşağılamak için yazmadım.Yanlış anlaşılmaktan da korkarak girdim hatta konuya.Benim mükelleflerimden her ay bana düzenli olarak belgeler gelir ve ben de KDV ler ile birlikte ay sonunda B formlarını da tamamlarım. "Ben böyle yaptım sizler neden kasım ayını beklediniz?" demek istedim sadece.

Ayrıca benim haddime değil meslektaşlarıma alaycı bir uslupla yaklaşmak.Ama sizin yaptığınız bu oldu malesef....

Herkese kolaylıklar diliyorum.

hanımefendi; neden bu kadar saldırdınız diyorsunuz ben yazdıklarmızda saldırıcı bir uslup göremedim acaba yanlış bir forum sayfasınımı okudum ben

neyse amacım kesinlikle polemiğe girmek değil, sorun şu

denetmeninin yerine bizi denetmen gibi kullanan kurumlarda suç,
mali müşavirmiyiz yoksa iş takipçisimi katipmi anlamadım, odalar ve türmob bu uygulamalara sesini çıkarmadıkça biz daha çok ba bs formu doldururuz

iyi çalışmalar

Sn. Alper hanım bey yazdığın için öncelikle özür dilerim. Sizin kendinizi başarılı yada bizi aşağılıyorsun diye bir şey söylemiyoruz ima dahi etmiyoruz. bugün alınganlığınız üzerinizde galiba.. :) , bak yazdıklarından (Evli, çocuklarınıza bakıyor olmanız ve işinize fazla vakit ayıramamanız-erken eve gidiyor olmanız vs.) sonra daha da fazla merak ettim.. gerçekten dediğiniz sürelerde nasıl yetiştirdiğinizi ama lütfen cevap beklemiyorum. merakım bende kalsın.. Herşey gönlünüzce olsun.. Kalın sağlıcakla..

Son günlerde boş oturan bürocumu olur.Benim canım sıkılır :.))