resim

Kadro Fazlalığı

Üyelik
6 Mar 2013
Mesajlar
75
Konum
istanbul
ÇALIŞMA HAYATI İLE İLGİLİ KOMİK AMA DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR HİKAYE.

Büyük bir holding' in başka bir yerde etrafı tellerle çevrili eski malzemelerin konulduğu bir arsası varmış.
Bir toplantıda bu arsaya göz kulak olması için bir bekçinin işe alınması kararı alınmış ve bekçi işe başlatılmış. Aradan bir süre geçtikten sonra bu bekçinin başına bir amir konulması gerektiği düşünülmüş ve başka birisi amir olarak atanmış. Daha sonraki toplantıda bu iki kişinin maaşlarını hesaplamak için birisi olması gerekir diye düşünülüp bir personelci işe alınmış. Günler geçmiş bir gün yine bir yönetim toplantısında, bu çalışan kişileri sevk ve idare edecek bir koordinatör olması gerekir denip başlarına bir koordinatör atanmış.

Aradan günler geçmiş bir başka yönetim toplantısında gereksiz çalışanlara maaş ödendiği ve bazı kişilerin işten çıkartılması kararı alınmış ve bu depoda en göze batan olduğu için bekçinin görevine son verilmiş. :confused::confused::confused:

Arkadaşlar bu tür şeylerle çalışma hayatında ne çok karşılaşıyoruz değil mi ?
 

sahin12

Katkı Sunan Üye
Üyelik
9 Kas 2010
Mesajlar
128
Konum
mersin
Holding değil yalnız, devlet kurumunda olmuş.Özel sektörde mümkün değil olmaz böyle birşey:D
 
Üyelik
25 Ağu 2009
Mesajlar
200
Konum
İSTANBUL
Özel kurumda bekçiye muhasebe işlemlerini de yaptırırlar, temizlikte yaptırırlar, arsa alanını günde 10 defa gezmesi için görev de verirler. Allah o bekçinin yardımcısı olsun.

Ama devlet kurumlarında bekçiye haftada 3 gün izin verirler. Bir de yıllık 60 gün mazeret izni hakkı verirler. Yıllık izin hakkı cabası.
 
Üst