fonradar

Kamera Çekimi

stajerim

Katkı Sunan Üye
fuar alanında bizi atv çekti 500 tl çekim montaj faturası kesti şimdi ekopazara katılacağız 600 tl daha kesecekler montaj çekim bedeli nasıl muhasebeleştirilir

Sayın stajerim,

770 B
191 B
320 A

Sayın ksimkesyan,

Soruda alınan hizmetin bir projeye mi yoksa şirketin tanıtım amacı ile yapılan bir hizmet alımımı belli değil ben 740 hizmet üretim maliyet hesabını seçerken alınan hizmetin bir projeye ait olacağını düşündüm,fakat şirketin tanıtımı amacı ile alınan hizmet ise 760 pazarlama satış dağıtım giderleri hesabını kullanmak gerekir.

Belirttiğiniz 770 genel yönetim giderleri hesabını kullanmak bence yanlış olur.

İyi Günler.

770 in altında hangi hesap yada 740 ın altında hangi hesap olacak ayrıca bu iş 1 defaya mahsus oldu yukarıda belirtmiştim fuarda standı çektiler sonrada işyerine gelip pazar ekeomi programı için çekim röpörtaj için kesildi bu fatura

Sayın Demiral,

Soruda açıkça belliydi, rakamlar da verilmişti. Firmanın 740 hesapla ilgili bir işlemi olmadığı da açıktı. 760 veya 770 çok önemli değil. Süreklilik olmadığı için de 770 bence daha uygundur.

Sayın stajerim,

Kullandığınız hesap planında hangi alt hesaplarınızın olduğunu bilmiyorum bu nedenle keskin bir şey söyleyemem. Olayın reklam amaçlı olduğunu düşünebiliriz.

Selamlar
760 hesap altında "Reklam ve Pazarlama Giderleri" tali hesapta takip edilmesi bana göre daha uygundur.
Saygılar

Selamlar
760 hesap altında "Reklam ve Pazarlama Giderleri" tali hesapta takip edilmesi bana göre daha uygundur.
Saygılar

Sayın H.Tahsin Kurt,

Hiç bir konuda sizinle anlaşamayacağız diyordunuz (ön yargı yaptınız sizin deyiminiz ile) gördünüz mü bu konuda sizinle anlaştık .

İyi Günler.

Sevgili Demiral, hiç bir konuda demedim ki, bir türlü anlaşamıyoruz dedim.:) hakkınızda önyargılı olduğum bir durum yok sevgili demiral,karşıt fikirli olduğumuz konular üst üste gelince öyle yazdım,tesadüf olmuş demekki.