turkcell

Kamu Kurumlarına Kesilen Faturalarda Eksik Tahsilat

Merhabalar...

Kamu kurumlarına kesmiş olduğumuz faturalar neticesinde yaptığımız tahsilatlarda belli bir oranda damga ya da karar pulu adı altında kesinti yapılıyor. karşılığında herhangi bir evrak- belge istesek de alamıyoruz. yapılan kesinti ne şekilde muhasebeleştirilmelidir? konu hakkında bir bilgiye forumda ulaşamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Merhabalar...

Kamu kurumlarına kesmiş olduğumuz faturalar neticesinde yaptığımız tahsilatlarda belli bir oranda damga ya da karar pulu adı altında kesinti yapılıyor. karşılığında herhangi bir evrak- belge istesek de alamıyoruz. yapılan kesinti ne şekilde muhasebeleştirilmelidir? konu hakkında bir bilgiye forumda ulaşamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

Sayın dilek hn.

Bu tip kesintiler ya fatura üzerinde gösteriliyor yada saymanlık makbuzu veriliyordur. Eğer fatura üzerinde gösteriliyor yada saymanlık makbuzu veriliyorsa bunları direk gidere atabilirsiniz. Eğer bu şekilde değil ise

'-------------------------------------- / -----------------------------------------------
689 Diğer Olağandışı Gider ve
Zararlar Hesabı 20.-

120 Alıcılar Hesabı 20.-
------------------------------------- / ------------------------------------------------

şeklinde kayıt yapabilirsiniz