fonradar

Kamuda Çalışan ve ÖSYM Yerleştirilen B Grubu Personel

personel

Katkı Sunan Üye
Kamu'da işçi olarak çalışmaktayım.ÖSYM'ce açıköğretime yerleştirildim.İşçi statüsünde çalışıyorum fakat mükeffel olarak veznedarım.Yani kefalet sandığına kesinti yapılıyor.

Bu çerçevede;

17/01/2007 tarihli resmi gazetede

"KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR

HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Adaylar, Beşinci Bölümde yer alan hükümler saklı kalmak üzere, ÖSYM tarafından (B) grubu kadrolara; KPSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilir."

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 25 inci maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Beşinci Bölümde yer alan hükümler saklı kalmak üzere, ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanır."

"

denilmektedir.

B Gru dediği bahse konu;

B) grubu kadrolar ise; kariyer meslek olarak anılan meslekler dışında kalan diğer kadrolar olarak tanımlanmıştır. (Örneğin, mühendis, hemşire, sağlık memuru, teknisyen, veznedar, koruma ve güvenlik görevlisi v.b.)

Şimdi sorum şu: Ben bu pozisyonda KPS'ye girmeden KPS'nin uygun gördüğü kadrolarak gecebilirmiyim.Yaş 40