fonradar

Kamuda SMMM Ünvanını Kulanmaksızın Memur Ünvanı İle Çalışılan Sürelerin YMM Süresinden Sayılması

Konu : Kamuda SMMM Ünvanını Kulanmaksızın Memur (V.H.K.İ) Ünvanı İle Çalışılan Sürelerin Yemin Mali Müşavirlik Sınavı İçin Gereken Süreden Sayılması Hk

2020 Yılında 2 yıl staj 1 yıl yüksek lisans yaparak SMMM Ruhsatı almış bulunmaktayım.
12.12.2017 tarihli memuriyete giriş tarihidir ruhsatı geç ödemek suretiyle teslim aldım. Önceden üniversite de Bilgisayar İşletmeni Kadrosunda çalışıyordum. (yapılan işler maaş harcama vb.)
2021 yılından itibaren sgk taşra' da mali hizmetler biriminde V.H.K.İ olarak görev yapmaktayım.
Sorum şudur 2030 yılından sonra YMM sınavına girebilir miyim ? ''kamuda geçen sürelerim bağımsız denetçilikte olduğu gibi'' bu süreye tabi mi ?
Konuyla ilgili bilgi edinilmesi hususunu gereğine ve bilgilerinize saygılarımla arz ederim.

Bir sorum daha olacak özel sektörde kamu haricinde 12 yıllık tecrübem vardır kamu 5 yıl şuan bunu kullanamamaktayım. ve köreldim. ruhsatı alsam dahi kendimi nasıl geliştirebilirim bulunduğum yer nufusu az bir anadolu ilidir mesleğimde kamuda köreldim ve kendimi geliştiremiyorum bilirkişilik yapmayı düşündüm lakin dosya paylaşımında bir adaletsizlik söz konusu olduğunu okudum ve motivasyonumu yitirdim ne önerebilirsiniz ek iş vb. gelişim açısından saygılarımla